شورای شهر رشت یا شورای شهرداری، مسئله این است!
شورای شهر رشت یا شورای شهرداری، مسئله این است!
دکتر زهرا نامور عربانی ،  دبیر بانوان عدالت طلبان ایران اسلامی استان گیلان در یادداشتی به موضوع شورای شهر رشت یا شورای شهرداری اشاره کرد.

به گزارش تیتر گیلان،، دکتر زهرا نامور عربانی ،  دبیر بانوان عدالت طلبان ایران اسلامی استان گیلان در یادداشتی نوشت:

قریب چهار سال از پنجمین دوره شورای شهر کلان شهر رشت می گذرد و مردم رشت در این چهار سال همواره منتظر تحولات وعده داده شده توسط منتخبین شورای پنجم بوده و هستند.

اما آنچه که مردم رشت در عمل با آن روبه رو شدند به گفته یکی از مسئولین شهری، اختلافات عمیق و چند دستگی های دائمی اعضای شورای شهر بود . تعویض مکرر شهرداران و مدیران شهری ، وجود چندین ساله مشکلات متعدد عمرانی ، زیر ساختی و زیست محیطی و نبود برنامه ریزی مدون برای حل آن ، بدبینی عمیق مردم نسبت به عملکرد ضعیف شورای شهر پنجم رشت را در بر داشته است.

به رغم این که برخی از مسئولین شهرداری رشت از دستاوردهای بیشمار خود صحبت می کنند اما آنچه که مردم رشت در واقعیت با آن روبه رو هستند مشکل حل ناشده ی زرجوب و گوهر رود،عدم احداث کمربندی و قطارشهری برای رفع معضل ترافیک، جلوگیری از ساخت و سازهای غیر متعارف و غیر قانونی نه تخریب پس از ساخت!

تعیین تکلیف نشدن زمین های بیشمار نسخی، عدم حل مشکل پسماندو زباله سوز و شیرابه های سراوران، نبود معابر عمومی و پیاده راه مسدود فرهنگی و نبود راههای دسترسی سریع وهزاران مشکل ریز و درشت دیگری که هر چهار سال یکبار لا به لای شعارهای انتخاباتی کاندیداهای شورای شهر به یکباره ظهور و پس از انتخابات به همان سرعت به فراموشی سپرده می شود.

مردم رشت حق دارند نسبت به برخی از عملکردها بی اعتماد باشند، چرا که کسانی که چهار سال فرصت داشتند تا راه حل کوچکی برای مشکلات بزرگ رشت پیدا کنند و در این راه تمام تلاش خود را به کار ببندند متاسفانه تمام وقت و انرژی چهارساله شورا را به پای کشمکش های داخلی و عدم تفاهم بر سر مسائلی چون انتخاب های مکرر شهرداران گذاشته و به چهار سال دیگر رسیدند. گویی که شورای شهر رشت تبدیل به شورای شهرداری رشت تبدیل شده و اینکه چه کسی براین مسند بنشیند و چه میزان از انتخاب کنندگان حرف شنوی داشته باشد تنها مسئله ی چهار ساله باشد!

مردم فهیم رشت بسیار هوشمندانه مسائل پیرامون خود را رصد کرده و تحلیل های زیرکانه ارائه می دهند اوضاع به گونه ای است که مردم رشت به این باور رسیده اند که اگر در چهار سال گذشته شورای شهری هم نمی بود فرقی به حال و روز این کلان شهر نمی داشت. قصد ما سیاه نمایی نیست و ما توقع معجزه از هیچ کس نداشته و نداریم و معتقدیم کارهای خوب باید عنوان شود اما سوال ما این است برای حل مشکلات کلان شهر رشت که سال هاست شناسایی شده کدام اولویت و برنامه ریزی مدون برای آن به کار رفته است و اگر به کار رفته است مردم رشت چرا شاهد دستاوردهای آن نیستند؟

چگونه است که برآیند شورای شهر تنها قائل به یک فرد گردیده است که این روزها با تلاش شبانه روزی خود می خواهد جور امورات معوقه چهارساله شورا را به تنهایی به دندان بکشد تا شاید عملکرد ضعیف شورای پنجم تا حدی کم رنگ شود؟

بیایید با مردم صادق باشیم امروز زمان سر دادن شعارهای زیبای انتخاباتی و رفتارهای پوپولیستی نیست. امروز مردم به مسئولین جهادی نیاز دارند که از پشت میزها و درهای بسته ی اتاق هایشان بیرون بیایند و آستین ها را بالا زده و در سایه ی همدلی و اعتماد به هم به داد مردم برسند.مردم رشت خسته از مشکلات بیشمارند.

و من الله توفیق
دکتر زهرا نامور عربانی
دبیر بانوان عدالت طلبان ایران اسلامی استان گیلان