حوزه های علمیه طلاب تراز انقلاب تربیت کنند
حوزه های علمیه طلاب تراز انقلاب تربیت کنند
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه حوزه علمیه باید طلاب در تراز انقلاب تربیت کند، گفت: طلاب باید پاسخگوی نیاز جامعه باشند.

به گزارش تیتر گیلان،آیت الله رسول فلاحتی ظهر یکشنبه در جلسه تمهید مقدمات آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه گیلان با اشاره به طلاب باید در پنج عرصه وارد حوزه علمیه می‌شوند، اظهار کرد:

وی علم، تقوا و اخلاق از عرصه ورود طلاب به حوزه‌های علمیه از گذشته عنوان کرد و افزود: در چهار دهه گذشته دو عرصه مدیریت و جهانی شدن به حوزه‌های علمیه اضافه شده است زیرا امروزه حوزه‌های علمیه جهانی فکر می‌کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه حوزه‌های علمیه با تربیت طلبه‌های فاضل باید بتوانند نیاز مبرم جامعه را پاسخگو باشند، تصریح کرد: عالم دین باید شناخت به زمان خود داشته باشد.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه طلاب امروز نمی‌توانند تنها به اقلیم، منطقه و جغرافیای محدودی فکر کنند، ادامه داد: جامعه امروز با توجه به شرایط موجود نیازمند طلاب و عالمان دین است

وی با بیان اینکه عده‌ای از مسئولان هنوز وجود طلاب فاضل در جامعه را جدی نگرفته‌اند، اظهار کرد: به همین منظور آموزش و پرورش، تبلیغات اسلامی و اوقاف باید اقدامات تأثیرگذار هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه روحانی که با متانت در جامعه تبلیغ دین می‌کند موجب جذب جوانان به حوزه‌های علمیه می‌شود، اضافه کرد: حضور طلبه‌های بااستعداد موجب بالندگی حوزه‌های علمیه می‌شود.

آیت الله فلاحتی، دانش فقه را سخت‌ترین علوم عالم عنوان و تصریح کرد: شیوه‌ای باید اتخاذ شود تا طلبه‌های جوان بتوانند پاسخگوی شبهات جامعه باشند.

وی با تاکید بر تربیت طلبه‌های در تراز انقلاب اسلامی، اظهار کرد: زندگی بعضی از عالمان دین حتی برای طلبه‌ها نیز دارای جذابیت است و در این راستا گاهی مواقع رفتار و گفتار عالم می‌تواند در طلبه تأثیرگذار باشد.

پایان اردیبهشت آخرین مهلت ثبت نام حوزه‌های علمیه

مدیر حوزه‌های علمیه گیلان نیز در این جلسه وجود طلبه‌های فاضل را سبب بالندگی حوزه‌های علمیه عنوان کرد و گفت: زمانی جامعه به پویایی می‌رسد که طلبه‌های فاضل و دانشمند در تمام عرصه‌ها داشته باشیم.

حجت الاسلام قاسم علیپور با اشاره به آغاز ثبت نام حوزه‌های علمیه از ۲۰ اسفندماه سال ۱۳۹۹، بیان کرد: مهلت ثبت نام برای ورود به حوزه‌های علمیه تا پایان اردیبهشت ماه جاری است.