سالمندان گیلانی نامزد تزریق واکسن کرونا به گوش!
سالمندان گیلانی نامزد تزریق واکسن کرونا به گوش!
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر دنبال کردن اخبار حوزه سلامت از مراجع رسمی، گفت: جهت واکسیناسیون سالمندان، مراقبان سلامت برای مراجعه آن‌ها به پایگاه تماس خواهند گرفت.

به گزارش تیتر گیلان، دکتر آبتین حیدر زاده امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز واکسیناسیون عمومی سالمندان بالای ۸۰ سال علیه بیماری کرونا در گیلان، اظهار کرد: واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال همه‌روزه با فراخوان مراقبان بهداشت که طی تماس تلفنی صورت می‌گیرد، در مراکز تعیین‌شده در سطح استان از روز گذشته در استان آغازشده است.

وی با بیان اینکه اخبار رسمی بهداشت و درمان در شرایط کنونی صرفاً باید از رسانه‌های رسمی و سایت دانشگاه دنبال شود، گفت: شاهد هستیم که در فضای مجازی خبری مبنی بر مراجعه حضوری سالمندان ۸۰ سال و بالاتر به سالن ملوان در فلکه نیروی دریایی منتشرشده که این خبر از اساس کذب بوده و جهت واکسیناسیون سالمندان، مراقبان سلامت برای مراجعه آن‌ها به پایگاه‌های واکسیناسیون تماس خواهند گرفت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از زندگی بیش از ۵۵ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در استان گیلان خبر و افزود: برای واکسیناسیون این جمعیت محدودیتی در تأمین واکسن کرونا وجود ندارد.

دکتر حیدر زاده همچنین با اشاره به واکسیناسیون جانبازان گیلانی علیه کرونا ویروس، بیان کرد: درمجموع یک هزار و ۶۰۵نفر از جانبازان ۵۰ درصد به بالا و شیمیایی واکسینه خواهند شد که حدود ۴۰۷ نفر از این افراد در رشت و بقیه در سایر شهرستان‌ها و در مراکز بهداشت منتخب ایمن‌سازی می‌شوند.

انتهای پیام/