بیمارستان ۱۳۳ تختخوابی لنگرود با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان آماده افتتاح است
بیمارستان ۱۳۳ تختخوابی لنگرود با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان آماده افتتاح است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ارتقای شاخص‌های بهداشتی و درمانی را از دغدغه‌های با اولویت در استان برشمرد و گفت: بیمارستان 133 تختخوابی لنگرود با اعتبار 190 میلیارد تومان آماده افتتاح است.

به گزارش تیتر گیلان، دکتر ارسلان سالاری امروز در جمع خبرنگاران، رشد و توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان را یکی از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان برشمرد و اظهار کرد: توسعه شاخص‌های سلامت در گیلان یکی از محوری‌ترین دغدغه‌های ما طی دو سال اخیر بوده و همچنان به‌عنوان مهم‌ترین رویکرد در دانشگاه علوم پزشکی گیلان دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه توسعه و رشد زیرساخت‌های بهداشت و درمان استان به هر دلیلی عقب‌مانده بود، افزود: علیرغم تحریم‌های ظالمانه، بحران مالی دولت در سال‌های اخیر و همچنین شیوع کرونا، استان گیلان رشد قابل‌توجهی را در بسیاری از بخش‌ها به‌ویژه بهداشت، درمان و فرهنگی و دانشجویی به خود دیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های درمانی در گیلان در مقایسه با سایر استان‌ها بسیار مغفول مانده بود، گفت: تحمل بخش‌های درمانی مستهلک و فرسوده حوزه درمان به‌هیچ‌وجه زیبنده استان و مردم نجیب آن نبوده و سعی ما تاکنون بر ارتقای زیرساخت‌های درمانی بوده و به حول قوه الهی پیشرفت‌های قابل‌توجهی در این زمینه عاید حوزه سلامت گیلان شده است.

دکتر سالاری یکی از ابر پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان را احداث و بهره‌برداری از بیمارستان‌ها برشمرد و افزود: داشتن بیمارستانی درخور و مناسب برای مردم استان به‌ویژه مردم لنگرود یکی از نیازمندی‌های اولویت‌دار ما بوده که مراحل احداث و بهره‌برداری آن به اتمام و در بحران کرونا به اضطرار مورداستفاده قرارگرفته و به‌زودی به‌صورت رسمی به افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیمارستان ۱۳۳ تختخوابی شهید حسین پور لنگرود با اعتبار ۱۹۰ میلیارد تومانی احداث و تجهیز شده، گفت: این بیمارستان در زمینی بالغ‌بر ۴۵ هزار مترمربعی و زیربنای ۱۱ هزار و ۵۰۰ مترمربعی احداث‌شده و ۱۶۰ میلیارد تومان برای ساخت و ۳۰ میلیارد تومان برای تجهیز آن هزینه صرف شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به جزئیات فنی ابر پروژه درمانی لنگرود، گفت: بیمارستان شهید حسین پور لنگرود داری بخش‌های داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اطفال، ICU، CCU، NICU، LDR، اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، اتاق عمل، CSR، درمانگاه تخصصی و درمانگاه عمومی است.

انتهای پیام/