اگر همه مثل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان وسط میدان باشند، مشلات مرتفع می شوند
اگر همه مثل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان وسط میدان باشند، مشلات مرتفع می شوند
معاون وزیر بهداشت بر ضرورت بازدیدهای سرزده در بیمارستان‌های استان تأکید کرد و گفت: اگر همه مانند رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در وسط میدان باشند، یقیناً مشکلات برطرف خواهد شد.

به گزارش تیتر گیلان، عصر امروز نشست هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی، ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، معاونین و همچنین مدیران شبکه‌های بهداشت و روسای بیمارستان‌های سراسر استان به‌صورت غیرحضوری در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست با ابراز خرسندی از رشد و توسعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با عقب‌ماندگی‌هایی که درگذشته داشت، جهشی را در جهت توسعه شروع کرده و امیدواریم همچنان ادامه داشته باشد تا به پیشرفت‌های عالی‌تر برسد.

قاسم جان بابایی با اشاره به قدمت بالا و نیروی انسانی توانمند در دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: استان گیلان، علیرغم سایر استان‌های کشور، دارای پتانسیل نیروی انسانی بالایی است و ازآنجاکه دانشگاه با قدمتی است، فرصت پیشرفت بسیار بالایی دارد.

معاون وزیر بهداشت بر ضرورت بازدیدهای سرزده در بیمارستان‌های استان تأکید کرد و گفت: اگر همه مانند رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در وسط میدان باشند، یقیناً مشکلات برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به طرح‌های توسعه و زیربنایی انجام‌شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی سال‌های اخیر تصریح کرد: به‌زودی با بهره‌برداری از کلینیک ویژه مرکز دانشگاهی حشمت رشت، این مرکز به‌عنوان سانتر قلب و عروق استان خدمات ارائه خواهد کرد و در کنار آن، تلاش‌ مسؤولان، این دانشگاه را در جهت استقلال خدمات درمانی سرطان و تروما نیز پیش خواهد برد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اذعان به اینکه به‌زودی اکثر کلینیک‌های ویژه و تخصصی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بهره‌برداری می‌رسد، بیان کرد: با راه‌اندازی این کلینیک‌ها باید تلاش شود تا نظام ارجاع الکترونیک در گیلان سرعت گیرد.

جان بابایی بر لزوم اصلاح فرایندهای ارائه خدمات در جهت اصلاح و توسعه نظام سلامت گیلان تأکید کرد و افزود: برخی از فرایندهای ارائه خدمات در بخش‌های نظام سلامت به‌ویژه در بخش درمان نیاز به اصلاح دارند و این مهم باید به جدیت دنبال شود.

وی بر لزوم در پیش گرفتن جدی آموزش به کادر درمان در مداوای بیماران مبتلابه کووید ۱۹ تأکید کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ظرفیت بالایی در نیروی انسانی متخصص و پرستار برخوردار است که تنها نیاز آن‌ها آموزش ضمن خدمت است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بابیان اینکه فرصت‌های ما بسیار کوتاه است، تصریح کرد: اگر جهشی که در استان هم‌اکنون آغازشده، همچنان دنبال شود، فردی که در آینده در همین جایگاه‌ها مسؤولیتی را بپذیرد، مجبور است با همین پشتکار و قدرت تلاش کند.

جان بابایی همچنین بر لزوم مراقبت بیشتر بیماران با ریسک بالای مبتلابه کرونا در بیمارستان‌ها و همچنین ترخیص سریع بیمارانی که بهبودیافته‌اند، تأکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با تقدیر از حمایت‌های وزارت بهداشت در جهت تکمیل و توسعه طرح‌های سلامت در گیلان، اظهار کرد: با حمایت‌های وزارت بهداشت شاهد تکمیل پروژه‌های طرح تحول سلامت، تجهیز بیمارستان‌های آموزشی و غیر آموزشی و توسعه و استقرار تجهیزات سرمایه‌ای ازجمله CT اسکن‌ها در بیمارستان‌ها هستیم.

ارسلان سالاری ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در گیلان افزود: به دلیل جهش‌هایی که ویروس داشته و همچنین پایین بودن رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه در ایام نوروز، بیماران سرپایی، بین دو تا سه برابر و بیماران بستری تا ۲.۵ برابر افزایش‌یافته‌ است.

انتهای پیام/