نام‌نویسی داوطلبان گیلانی در ششمین دوره انتخابات شوراهای‌ روستا آغاز شد
نام‌نویسی داوطلبان گیلانی در ششمین دوره انتخابات شوراهای‌ روستا آغاز شد
ششمین دوره انتخابات شوراهای‌ روستاهای گیلان هم‌زمان با سراسر کشور از امروز در گیلان آغاز شد.

به گزارش تیتر گیلان، پس از اتمام فرآیند نام‌نویسی داوطلبین در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر، پروسه نام‌نویسی از داوطلبان در روستاهای گیلان از صبح امروز آغاز شد.

داوطلبان گیلان برای ورود در عرصه انتخابات ششمین دوره شوراهای‌ اسلامی روستا هفت روز فرصت دارند از طریق روش‌های حضوری و غیرحضوری نسبت به تکمیل فرآیند ثبت‌نام خود اقدام کنند.

ثبت‌نام موبایلی، اینترنتی، مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و یا حضور در بخشداری‌ها، چهار روش ممکن برای نام‌نویسی در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی است.

بنا بر اعلام ستاد انتخابات گیلان تا ظهر امروز ۶۷ درصد ثبت‌نام کنندگان روش غیرحضوری را برای حضور در عرصه انتخابات برگزیده‌اند.

استفاده از ظرفیت روستا برای توسعه اجتماعی و فرهنگی، جذب سرمایه‌گذار برای توسعه گردشگری و عمرانی و همچنین ارتقای شاخص‌های عمرانی در روستاها از عمده‌ترین اهدافی هست که داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا در گیلان به آن تأکیددارند.

محمود قاسم‌نژاد، رئیس ستاد انتخابات گیلان از کسانی که قصد ورود به عرصه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا را دارند خواسته تا در روزهای نخست نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کرده و فرآیند ثبت‌نام را به‌روزهای پایانی موکول نکنند.

در ششمین دوره انتخابات شوراهای روستای گیلان، دو هزار و ۱۸۷ روستا برای خود شورا انتخاب می‌کنند.

آن‌طور که رئیس ستاد انتخابات گیلان اعلام کرده، دو هزار و ۹۵ روستا دارای شورای سه نفره و ۹۲ روستای دیگر نیز شوراهای پنج‌نفره خواهند داشت.

هم‌زمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ مرداد، انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/