عدم‌حمایت دولت در تأمین یارانه کود شیمیایی
عدم‌حمایت دولت در تأمین یارانه کود شیمیایی
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت کود شیمیایی، گفت: دولت حق پالایشگاه‌ها را در تأمین یارانه و به‌نوعی از کود شیمیایی حمایت نکرده و اکنون شاهد التهاب در این نهاده مهم کشاورزی هستیم.

پرویز محمد نژاد امروز در گفت‌وگو با تیتر گیلان با انتقاد از عدم پیوستگی حلقه‌های اقتصادی در کشور، اظهار کرد:باید حلقه‌های رشد و توسعه در کشور با یکدیگر پیوستگی و همگرایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه عدم هماهنگی و تأمین تعهدات نظام اقتصادی را برهم می‌زند، افزود: اگر دولت نتواند تعهدات خود را در تأمین یارانه نهاد ها و دستگاه‌ها موفق شود یقیناً سلسله نظام اقتصادی برهم ریخته و خود را دیر یا زود نشان می‌دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت کود شیمیایی، گفت: دولت حق پالایشگاه‌ها را در تأمین یارانه ادا نکرده و به‌نوعی از کود شیمیایی حمایت نکرده و اکنون شاهد التهاب در این نهاده مهم کشاورزی هستیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون انرژی باید زمینه لازم برای افزایش تولید کود شیمیایی را فراهم کند، تصریح کرد: باید مجلس زمینه را فراهم کند تا کود کافی و ارزان‌قیمت به دست کشاورزان برسد و مشکل تأمین کود شیمیایی به‌صورت کامل در کشور مرتفع شود.

محمد نژاد  با اذعان به اینکه وکلای مجلس در دیدارهایی که با وزیر جهاد کشاورزی داشته و خواهند داشت پیگیرند تا مسئله کود شیمیایی را حل کنند، خاطرنشان کرد: مقررشده محصول حاصل از دسترنج کشاورزان افزایش نسبی پیدا کند تا تعادل نسبی توزیع عدالت همچون چای که شاهد افزایش ۵۰ درصدی بوده، در برنج نیز اعمال شود.

انتهای پیام/