تغییر رنگ کرونایی شهرستان‌ها به معنای عدم توجه پروتکل‌ها است
تغییر رنگ کرونایی شهرستان‌ها به معنای عدم توجه پروتکل‌ها است
استاندار گیلان به تغییر وضعیت دو شهرستان از آبی به زرد و نارنجی گفت: تغییر شرایط به معنای عدم توجه جدی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دنبال آن، آهنگ رشد ابتلا و بستری بیماران است.

به گزارش خبرگزاری تیتر گیلان، ارسلان زارع ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، با تبریک سال جدید؛ سال ۱۳۹۹ را سالی سخت به‌واسطه تشدید تحریم‌ها و جنگ اقتصادی از سوی دولت‌های استکباری و نیز شیوع کرونا دانست و اظهار کرد: علاوه بر مشکلات ناشی از بیماری، به دست‌اندرکاران امر سلامت مردم و اقشار مختلف ازجمله اصناف و مشاغل نیز آسیب‌هایی وارد آمد.

وی با تصریح اینکه به سبب همراهی و همدلی مردم و تلاش کادر درمان و همت خدمتگزاران در تمامی قوا، نیروهای مسلح و بسیج، آسیب‌ها کمتر شد، افزود: از هدایت‌ها و حمایت‌های رهبر معظم انقلاب، تلاش ها و مدیریت‌های رئیس جمهوری، همکاری مسئولان قوا و نیروهای مسلح و نمایندگان آنان در استان و به‌ویژه مردم گیلان، اصحاب رسانه، سمن ها و اصناف به‌واسطه همراهی موثر، قدردانی می‌کنم.

استاندار گیلان به تغییر وضعیت دو شهرستان گیلان ‌که پیش از نوروز، در رنگ‌بندی آبی قرار داشتند به زرد و شهرستان رودسر به نارنجی اشاره کرد و گفت: تغییر شرایط به معنای عدم توجه جدی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دنبال آن، آهنگ رشد ابتلا و بستری بیماران است که یک هشدار محسوب می‌شود.

رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گیلان با یادآوری اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ماه‌های منتهی به سال گذشته به طور متوسط بیش از ۸۰ درصد بود، تصریح کرد: این میزان در کشور و در حال حاضر، کمتر از ۶۰ درصد رسیده و البته رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان گیلان کمتر از میانگین کشوری است که نگران‌کننده بوده و انتظار داریم ضمن پرهیز از شکل‌گیری اجتماعات، توجه به پروتکل‌ها مدنظر قرار گیرد.

زارع با بیان اینکه براساس نتایج پژوهش‌های انجام‌شده توسط دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی و کشورمان، رستوران‌ها یکی از مهم‌ترین اماکن انتقال ویروس کرونا معرفی‌شده‌اند، افزود: با توجه به اینکه گیلان مقصد گردشگری مسافران بوده و استفاده از رستوران در گیلان نسبت به دیگر استان ها بیشتر است؛ باید نظارت دقیق بر این اماکن در تمامی شهرستان‌ها، تشدید و با افرادی که دستورالعمل‌های ابلاغی را رعایت نمی‌کنند، برخورد قانونی شود.

وی با قدردانی مجدد از مشارکت رسانه‌ها به‌ویژه صداوسیمای مرکز استان در ایفای نقش آگاهی‌بخشی طی ایام تعطیلات نوروزی بیان کرد: انتظار می‌رود این هشدار و نگرانی؛ از رهگذر تولیدات متنوع رسانه‌ای، اطلاع‌رسانی و از مسافران خواسته شود که سفر خود را کوتاه کرده و به آن پایان دهند و در تعطیلات و مناسبت‌های پیش رو به‌ویژه نیمه شعبان و روز طبیعت از تشکیل اجتماعات بپرهیزند.

استاندار گیلان با تبریک اعیاد شعبانیه به‌ویژه میلاد حضرت ولیعصر (عجب) گفت: نیمه شعبان، روز انتظار ظهور امیدبخش جامعه بشری است؛ امامی که پرچم عدالت، پیشرفت و تعالی را برافراشته می‌کند و به جامعه نشاط می‌بخشد.

وی با بیان اینکه انتظار فرج، عزلت‌گزینی و گوشه‌نشینی نیست، افزود: انتظار فرج، آغاز تحرک بر مبنای اندیشه، درک و شناخت جامعه است و در چنین صورتی است که منتظر واقعی، معنا می‌یابد.

در این جلسه هریک از رئیسان کارگروه‌های ذیل ستاد استانی مدیریت کرونا به ارائه گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته پرداختند.

انتهای پیام/