سفر به گیلان ممنوع اعلام شد
سفر به گیلان ممنوع اعلام شد
رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به پایان مهلت نام‌نویسی به‌صورت حضوری انتخابات شوراهای شهرهای گیلان گفت: یک هزار و ۵۳۲ گیلانی تا ساعت ۲۰ امشب توانستند فرآیند ثبت‌نام را طی کند.

به گزارش تیتر گیلان، دکتر آبتین حیدرزاده امروز در نشست خبری با بیان اینکه روند کرونا در گیلان یک‌روند باثباتی است، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت ۷۰ بیمار کرونایی در گیلان شناسایی و تعداد بیماران کرونایی بستری‌شده در بیمارستان‌های گیلان به ۳۰۲ نفر رسیده که حال ۷۰ نفر از این افراد وخیم است.

وی از ممنوعیت سفر به گیلان علیرغم زرد بودن وضعیت گیلان خبر داد و گفت: طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت تمامی شهرستان‌های گیلان به‌جز دو شهر ماسال و املش که در وضعیت آبی کرونایی به سر می‌برند در حالت زرد قرار دارد، ولی بااین‌حال کماکان سفر از استان دیگر به گیلان ممنوع است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وارد شدن هشت هزار دز واکسن کرونا در گیلان افزود: واکسیناسیون کرونا در گیلان هم‌زمان با سراسر کشور از ۲۱ بهمن آغاز و در مرحله اول ۱۳۱ دز این واکسن وارد گیلان شده و به پزشکان و پرستاران بخش مراقبت‌های ویژه تزریق‌شده و در مراحل مراحلی دزهای بیشتر شامل دو هزار و ۳۰ دز وارد گیلان شده که از این تعداد یک‌هزار و ۸۰۰ دز آن تزریق‌شده است.

حیدرزاده با اذعان به اینکه مسافران سفرهای نوروزی در کشور به گروه‌های مختلف تقسیم می‌شوند، تصریح کرد: افرادی که با تورهای مسافرتی با وسیله نقلیه شخصی و یا عمومی وارد گیلان می‌شوند رصد و پایش کرونایی آنان در دسترس است، ولی عمده نگرانی ما ورود مسافران بدون تور و از طریق خودروهای شخصی بوده و در این خصوص تمهیدات لازم انجام و تمامی این افراد باید تست کرونا داده و یا تست ۹۰ ساعت قبل آنان منفی باشد.

وی از رصد ۱۷۰ هزار واحد مسکونی گیلان در طرح غربالگری شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و بیان کرد: ۱۷۰ هزار واحد مسکونی خانه مسافر در مرحله نخست طرح غربالگری شهید حاج قاسم سلیمانی پایش و در مرحله دوم مورد رصد شدیدتر قرار می‌گیرند، ولی عمده نگرانی‌های مسؤولین بهداشتی گیلان خانه مسافرهای شناسایی نشده است.

انتهای پیام/