بارش شدید برف و باران و کاهش محسوس دما در گیلان
بارش شدید برف و باران و کاهش محسوس دما در گیلان
در پی نفوذ سامانه سرد و بارشی از شب گذشته به گیلان آسمان استان با شدت بارش برف و باران همراه بوده و دمای استان به حد محسوسی کاهش یافته است.

به گزارش تیتر گیلان، با نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار به منطقه از روز گذشته، هم اکنون وضعیت جوی در اقصی نقاط استان بارانی و در کوهستان و ارتفاع آن نیز برفی و یا با مخلوط برف و باران همراه است.

سامانه بارشی فعال در گیلان از صبح امروز در استان تقویت شده و همانگونه که هواشناسی پیش بینی کرده بود در نواحی ساحلی و جلگه ای بارش باران و وزش باد شدید است.

هواشناسی گیلان اعلام کرده که از عصر جمعه تا صبح شنبه در نواحی مستعد جلگه ای مخلوط برف و باران و بارش ها در ارتفاعات نیز به شکل برف خواهد بود.

از نکات قابل توجه در خصوص سامانه بارشی فعال در منطقه پیشبینی برای وزش باد شدید و بعضا بسیار شدید است که میتواند کولاک برف و باران را در برخی نقاط استان از جمله ارتفاعات و دامنه ها ایجاد کند.

هم اکنون وضعیت دما استان در اغلب نقاط استان بسیار سرد و به گفته هواشناسی این تغییرات دمایی‌ سرد بین ۶ تا ۱۳ درجه خواهد بود.

گفته شده بیشترین تمرکز بارش ها در مرکز استان و مناطق شرقی خواهد بود که گزارشات خبرنگاران نیز حاکی بر این نکته است.

در پی وضعیت بارش ها و تقویت آن امروز در سطح استان، نشست مدیریت بحران با محوریت مرادی، مدیر کل مدیریت بحران استانداری تشکیل و در آن آخرین هماهنگی ها به جهت عملیات در برابر بحران و اقدامات پیشگیرانه پیش از وقوع مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار رودسر شدت بارش ها از شب گذشته در این شهرستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

گفته شده در ارتفاعات و مناطق کوهستانی رودسر و املش بارش ها به صورت برف و در بخش جلگه نیز این بارش ها با شدت باران همراه است.

خبرنگار تیتر در سیاهکل نیز از بارش نسبتا شدید باران در این شهرستان خبر داد و گفت که محور سیاهکل به دیلملن با بارش خفیف برف مواجه است.

خبرنگاران تیر در لاهیجان و آستانه اشرفیه نیز از بارش شدید باران در سطح این دو شهرستان خبر داده اند.

خبرنگار تیتر در تالش برودت هوا در این شهرستان رو محسوس و رو به افزایش گزارش کرد. گفته شده در بخش جلگه این شهرستان بارش ها به شدت به صورت باران در حال باریدن است و در ارتفاعات نیز بارش ها به صورت برف است.

بنا بر گزارش ها، در روستای بییابین‌ شهرستان تالش برفی به ارتفاع ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر باریده است.

خبرنگار تیتر در رضوانشهر نیز گزارش داد که بارش ها در مناطق کوهستانی به شکل برف بوده که ارتفاع آن تا مرز ۲۰ درصد هم می رسد.

در بخش جلگه ای رضوانشهر نیز بارش ها به شکل باران بوده اما دمای هوا به شدت سرد است.

اکبر، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان نیز با اشاره به کاهش محسوس دما از مشترکان خواست تا با رعایت دمای آسایش در خانه ها و بهینه مصرف کردن در پایداری گاز استان مشارکت کنند.

در پی بارش برف و باران در گیلان، تمامی یکان های امدادی و خدماتی استان پای کار و آماده عملیات به موقع در مواقع بحرانی‌اند.

در پی تشکیل مستمر ستاد مدیریت بحران در استان، ستاد های شهرستانی نیز به ریاست فرمانداران و همچنین بخشداران تشکیل شده که در آن ضمن تاکید بر افزایش سطح آمادگی ها، بر لزوم عملیات به موقع و به اندازه و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تاکید شده است.

انتهای پیام/