آیین افتتاح یک واحد مسکن محرومین در رشت برگزار شد
آیین افتتاح یک واحد مسکن محرومین در رشت برگزار شد
یک واحد مسکن محرومین با همت و تلاش گروه جهادی خیریه کریم اهل بیت(ع) با حضور مسئولان افتتاح و تحویل داده شد.

به گزارش تیتر گیلان، این واحد مسکونی سال گذشته براثر حریق کاملا از بین رفته بود که گروه جهادی کریم اهل بیت(ع) با مشارکت مردمی و کمک تعدای از مسئولین خانه را دوباره بازسازی کردند.

مسئول گروه جهادی کریم اهل بیت (ع) در این رابطه گفت: اسفندماه سال گذشته همزمان با شیوع کرونا خانواده ای در محله نخودچر رشت به دلیل آتش سوزی سرپناه خود را از دست داده و در چادر زندگی می کردند.

وی افزود: در ابتدا یک کانکس از شهرداری رشت برای این خانواده به عنوان سرپناه موقت آماده شد و در کمتر از یک سال با هزینه ۱۵۰ میلیون تومانی یک واحد مسکونی ۷۵ متری احداث و در اختیار این خانواده قرار گرفت.

معین وفادار با اشاره به اینکه باید در خدمات رسانی به مردم از هیچ کوششی دریغ نکرد، بیان کرد: باید با تمام قوا و کوشش و تلاش در برابر ناملایمتی ها و سختی ها مقاومت کرد.

مسئول خیریه کریم اهل بیت(ع) با بیان اینکه تکیه بر ظرفیت گروه های جهادی می تواند زمینه ساز خدمات برجسته و سریع به نیازمندان باشد، گفت: در دین اسلام سفارش زیادی مبنی بر گرفتن و کمک‌کردن به مستضعفین و محرومان در جامعه شده است.

مسئول خیریه و گروه جهادی کریم اهل‌ بیت(ع) رشت با بیان اینکه به همت این خیریه پروژه ساخت مسکن برای خانواده محروم شهر از فروردین سال‌جاری آغاز شد، تصریح کرد: خانه قبلی این خانواده محروم بر اثر آتش‌سوزی کاملا تخریب شد.

وی با تاکید بر اینکه این خانواده با تنها فرزند پسر خود پس از آتش‌سوزی در اسفندماه سال گذشته در چادر زندگی می‌کردند، افزود: در ابتدا از طرف شهرداری کانکسی برای این خانواده تهیه شد و به همت خیریه و گروه جهادی کریم اهل بیت(ع) توانستیم خانه‌ای به متراژ ۷۵ متر و با کمک بچه‌های جهادی و خیرین گمنام و کمک تعدادی از دستگاه‌ها بسازیم.

مسئول خیریه و گروه جهادی کریم اهل‌ بیت(ع) رشت با اشاره به اعتبار هزینه شده برای بازسازی این واحد مسکونی، گفت: : برای ساخت این مسکن حدود ۱۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

انتهای پیام/