قطعه بندی مرغ توسط صنوف ممنوع است
قطعه بندی مرغ توسط صنوف ممنوع است
رئیس سازمان صمت استان گیلان گفت: با متخلفین بازار مرغ به شدت برخورد می گردد و به هیچ وجه قطعه بندی مرغ نباید توسط صنوف انجام شود و این کار تخلف است.

به گزارش تیتر گیلان، فرهاد دلق پوش در جلسه شورای اداری سازمان، متشکل از معاونین و روسای ادارات صنعت، معدن و تجارت ۱۵ شهرستان گیلان می باشد با تاکید بر کنترل بیشتر بازار در ایام نوروز اظهار داشت: با متخلفین بازار مرغ به شدت برخورد می گردد و به هیچ وجه قطعه بندی مرغ نباید توسط صنوف انجام شود و این کار تخلف است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان افزایش عرضه و توزیع کالاهای اساسی در ایام پایانی سال در دستور کار روسای ادارات صمت شهرستان به عنوان اولویت نخست قرار داد و گفت: تا زمانی که آرامش کامل بازار، میزان عرضه مرغ تحویلی از جهاد کشاورزی به بازار مرتب رصد شود تا دسترسی همه مردم به خرید مرغ مسجل گردد.
دکتر دلق پوش از توزیع ۳۰۰ تن مرغ منجمد و ۱۷۴ تن گوشت قرمز منجمد از ۲۰ اسفند سال جاری به تدریج در بازاربا هدف تعادل بخشی بازار سخن گفت و خطاب به روسای ادارات تاکید کرد: به نحوی برنامه ریزی شود که نظام تامین و توزیع بدرستی انجام گردد و روزانه بر اساس فرمت مشخصی، شخصا بر اقلام توزیع شده کنترل نمائید.
وی پیوستن همه فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای و حتی جهاد کشاورزی را به سامانه جامع تجارت جهت کنترل ورودی و خروجی اقلام ضروری و الزامی دانست و بیان کرد: نباید مغایرتی در تخصیص و تحویل اقلام باشد وگرنه معاونت نظارت و بازرسی مکلف است پرونده تخلف برای واحد صنفی، تولیدی و حتی ارگان دولتی تشکیل دهد و پرونده را به دستگاه قضایی و دادستانی علاوه بر تعزیرات ارسال نماید و بر سر معیشت مردم با احدی مماشات نشود.
رئیس سازمان صمت گیلان در پایان به مراقبت بیشتر بر خروج مرغ از گیلان اشاره نمود و تصریح کرد: بعلت فاصله قیمتی مرغ در استانهای همجوار، مرغ تخصیصی گاها از استان خارج می گردد که همه دستگاه های نظارتی و نیروی انتظامی نسبت به موضوع حساسیت و آمادگی لازم را برای منع خروج مرغ و تعادل بازار گیلان داشته باشند.