ارتقای زیرساخت‌های بهداشت و درمان گیلان نسبت به سال گذشته
ارتقای زیرساخت‌های بهداشت و درمان گیلان نسبت به سال گذشته
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تقدیر از حسن توجه دولت به حوزه سلامت گیلان، گفت: زیرساخت های بهداشت و درمان گیلان نسبت به مدت مشابه سال پیش ارتقاء یافته است.

به گزارش تیتر گیلان، دکتر ارسلان سالاری-رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور در وزارت بهداشت، با دکتر سعید نمکی-مقام عالی وزارت  بهداشت دیدار و گفت‌ و گو کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دیدار با دکتر نمکی ، از تلاش های وزارت بهداشت ،  درمان و آموزش پزشکی در مدیریت و مقابله با بیماری کرونا تقدیر کرد.

وی با اشاره به عقب‌ماندگی های گذشته گیلان در زیرساخت های حوزه سلامت، اظهار داشت : در دو سال اخیر با نگاه مثبت مسوولان عالی دولت به ویژه وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه ، شاخص‌های زیر ساختی حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استان ارتقا یافته و تعداد قابل توجهی از تجهیزات پزشکی عام المنفعه مورد نیاز حوزه سلامت وارد استان شده است.

دکتر سالاری در ادامه با بیان اینکه پیش از شیوع کرونا به نظر می رسید زیرساخت های بهداشت و درمان استان متناسب با جمعیت استان است، گفت: با مراجعه بیماران به مراکز بهداشتی و درمانی و کمبود فضای فیزیکی، تلاش مجموعه دولت به ویژه وزارت بهداشت برای افزایش زیرساخت ها از سر گرفته شد و اکنون به ثمر نشستن این پروژه ها  را شاهد هستیم تا با بهره برداری از آنها بار مراجعه مردم و سطح دسترسی آنها به خدمات حوزه سلامت آسان تر شود.

 وی همچنین در این نشست توجه بیش از پیش دولت را به ویژه وزارت بهداشت به جهت افزایش اعتبارات حوزه سلامت گیلان با عنایت به پراکندگی مراکز بهدلشتی درمانی و بیمارستان های استان ، خواستار شد.

در ادامه دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با دکتر سید کامل تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت ، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت دیدار و در خصوص مسایل و موضوعات پرسنلی و تامین اعتبار پروژ ه های عمرانی بحث و تبادل نظر کرد.