کمک‌های مردمی گیلان روانه منطقه زلزله‌زده سی‌سخت شد
کمک‌های مردمی گیلان روانه منطقه زلزله‌زده سی‌سخت شد
یک کامیون کمک‌های مردمی به ارزش تقریبی ۱۷۰ میلیون تومان از گیلان برای جبران بخشی از خسارات وارده به مردم زلزله‌زده، روانه سی‌سخت شد.

به گزارش تیتر گیلان، کمک به همنوعان در ایران اسلامی به‌عنوان یک عبادت اجتماعی پذیرفته‌شده است و هر جا که دستی به یاری دراز شود، ایرانیان برای کمک‌رسانی از جان‌مایه می‌گذارند.

استان گیلان نیز به‌کرات در تاریخ نشان داده که هر جا توان‌خواهی یاری بطلبد، فرزندان میرزا کوچک سر از پا نشناخته و به یاری‌رسانی در فضای همدلی و هم‌زبانی شتافته‌اند.

مردم گیلان در ادوار و سنوات نشان داده که همیشه یاری‌رسان محرومان و مستضعفان بوده و این حسن عاقبت طلبی خود را در برگ تاریخ تمدن و فرهنگ دراز خود به اثبات رسانده‌اند.

گیلانیان از جنگ تحمیلی با تقدیم ۱۰۰۰ کامیون کمک مؤمنانه گرفته تا یاری‌رسانی به آسیب دیدگان در سیل و زلزله غرب کشور پیشینه‌ای درخشان دارند و درماندن وسط میدان زبان زد عام و خاص هستند.

با زلزله ۴.۵ ریشتری در سی‌سخت استان چهار محل و بختیاری که شدت زلزله آسمان را سقف مردم و خاک و مخروبه، تشک مردان و زنان آن دیار شد، در همان روز کمک‌های مردمی روانه آن منطقه شد.

گروه‌های مردمی در کنار دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران در کنار یکدیگر قرار گرفتند و از همان روز پس از نجات جان مصدومان، در پی تأمین مسکن، غذا و پوشاک شدند.

گزارش‌های مستند از سی سخت نشان می‌دهد تلاش گروه‌های مردمی همچنان ادامه دارد و وضعیت هنوز پایدار نشده و می‌طلبد همت ملت ایران برای رفع دشواری و سختی‌های سی سخت بیشتر شود.

در ادامه سیر کمک‌های مردمی و گروه‌های جهادی به سی‌سخت، موکب‌های حسینی که همچنین ظرفیت بالقوه آماده خدمت‌رسانی هستند، هر آنچه در توان داشتند بر کف دست گرفته و راهی مناطق زلزله‌زده سی سخت شدند.

امروز نیز یک کامیون از کمک‌های مردمی گیلانیان مشتمل از لوازم‌خانگی، پوشاک و خوراک به همت مواکب حسینی و ستاد بازسازی عتبات و عالیات جمع‌آوری و به سی سخت ارسال شد.

به گفته دوهندو، مسؤول ستاد بازسازی عتبات و عالیات گیلان، محموله ارسال‌شده از کمک‌های مردمی هم استانی‌ها به سی سخت شامل پتو، آرد گندم، برنج، ماکارونی، انواع کنسرو، حبوبات و آب‌معدنی هستند و تقریباً ۱۷۰ میلیون تومان، ارزش‌دارند.

مواکب‌ حسینی که تا دیروز در مسیر راهپیمایی عظیم اربعین حسینی خدمت‌رسانی می‌کردند امروز توانستند نذر خود را در کمک‌رسانی به سی سختی‌ها ادا کنند.

البته محموله‌ای که امروز به سی سخت ارسال‌شده نخستین محموله کمک‌های مردمی از گیلان به مردم آن دیار بوده و به نظر می‌رسد اگر مردم همچنان نیازمند باشند، دستان پرتوان مردم سخاوتمند گیلان یقیناً یاری‌رسان زلزله‌زدگان خواهد بود.

انتهای پیام/