نجات خودروهای گرفتارشده در برف با امدادرسانی به‌موقع هلال‌احمر
نجات خودروهای گرفتارشده در برف با امدادرسانی به‌موقع هلال‌احمر
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با اشاره به گرفتار شدن خودروها در گردنه لاریخانی گفت: کار عملیات نجات خودروهای گیر افتاده در این محور از ساعت ۱۵ آغاز و با تلاش نجات گران و نیروهای راهداری پس از دو ساعت تلاش به اتمام رسید.

به گزارش تیتر گیلان، سیاوش غلامی امروز در جمع خبرنگاران بیان اینکه بارش برف در ارتفاعات گیلان سپس‌ ایجاد مشکلاتی شده است، اظهار کرد: پس از برودت هوا و بارش برف در ارتفاعات استان برخی از خودروها در بعضی از محورها مثل محور سیاهکل ـ دیلمان در برف‌گیر کردند.

وی با اشاره به گرفتار شدن خودروها در گردنه لاریخانی گفت: در پی بارش برف در مسیر سیاهکل به دیلمان گردنه لاریخانی تعداد زیادی از خودروها به دلیل نداشتن زنجیر چرخ در جاده‌ها متوقف‌شده که با اطلاع‌رسانی مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان دو تیم از سیاهکل و دیلمان عازم منطقه شده و عملیات امدادرسانی آغاز شد‌.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با اذعان به اینکه عملیات امداد و نجات در محور سیاهکل ـ دیلمان ـ دو ساعت به طول انجامید، تصریح کرد: کار عملیات نجات خودروهای گیر افتاده در این محور از ساعت ۱۵ آغاز و با تلاش نجات گران و نیروهای راهداری پس از دو ساعت تلاش به اتمام و مسیر بازگشایی و عبور و مرور با زنجیر چرخ به حالت عادی در آمده است.

غلامی با درخواست از مسافران در خصوص داشتن زنجیر چرخ در محورهای برف خیز گیلان بیان کرد: با توجه به برف خیز بودن برخی از محورهای مواصلاتی و کوهستانی استان از تمامی مسافران و شهروندان درخواست دارم برای عبور ک مرور با خودرو از این محور حتماً از زنجیر چرخ استفاده کنند.

وی سامانه ۱۱۲ را تنها سامانه پاسخگویی هلال‌احمر دانست و افزود: تلفن ۱۱۲ (ندای امداد) به‌صورت شبانه‌روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم است.

انتهای پیام/