بارش شدید برف در ارتفاعات گیلان/ هوای استان به‌تدریج صاف می‌شود
بارش شدید برف در ارتفاعات گیلان/ هوای استان به‌تدریج صاف می‌شود
هم‌اکنون در برخی از مناطق گیلان بارش برف به‌صورت شدید و در برخی دیگر از نقاط بارش‌ها به شکل بارش برف خفیف و باران همراه هست و به گفته هواشناسی از اواخر امروز از میزان ناپایداری‌ها در استان کاسته می‌شود.

به گزارش تیتر گیلان، بنا بر پیش‌بینی هواشناسی گیلان، آسمان استان هم‌اکنون با نزولات آسمانی متنعم شده و در کنار آن دمای هوا نیز کاهش‌یافته است.

در حال حاضر علیرغم اینکه در تمامی شهرستان‌های گیلان ابرناکی، بارش متناوب باران و کاهش دما روبرو هست، ارتفاعات استان نیز میزبان بارش برف در نیمه اسفند بوده و در مناطق کوهستانی و بعضاً دامنه‌ها نیز نزولات آسمانی به شکل برف و مخلوط با باران است.

خبرنگاران نیز در اقصی نقاط استان وضعیت جوی را بارانی و همراه با بارش برف توصیف کرده‌اند.

به گفته خبرنگار تیتر از تالش، بارش برف در روستای بیلیابین از توابع دهستان کوهستانی بخش حویق شهرستان، زمین را کاملاً سفیدپوش و ارتفاع برف به بالای ۱۵ سانتی‌متر رسیده است.

البته بارش باران در شهرستان تالش همچون شهرستان‌های غربی استان از روز گذشته شروع‌شده و همچنان نیز در آن نواحی با شدت و ضعف ادامه دارد.

در شهرستان‌های رودسر و املش، لنگرود، سیاهکل و لاهیجان نیز گزارش‌ها حکایت از بارش‌های باران حکایت دارد و گفته‌شده در برخی از معابر شهری نیز آب‌گرفتگی سطحی به وجود آمده است.

خبرنگار تیتر در سیاهکل نیز از بارش برف در ارتفاعات بخش دیلمان این شهرستان خبر داد.

خبرنگار تیتر در شفت نیز گزارش کرد در بخش جلگه بارش‌ها به‌صورت باران و در بخش کوهستانی و ارتفاعات شهرستان نظیر امامزاده ابراهیم، امامزاده اسحاق، خرمکش و ارتفاعات مژدهه شهرستان با بارش خفیف برف همراه هستند.

بر اساس اعلام راهداری گیلان هم‌اکنون دو محور پونل-خلخال و گردنه حیران با بارش شدید برف همراه هستند.

بنا بر گفته فریبرز مرادی، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان پنج محور اسالم خلخال، سیاهکل دیلمان، رودسر لات‌محله، ماسال گیلوان و شفت و امامزاده اسحاق با بارش خفیف برف روبرو هستند.

البته دستگاه‌های برف سنجی راهداری نیز ارتفاع برف در محور اسالم به خلخال را ۱۰ -۱۲ سانتی‌متر، پونل به خلخال ۱۰ سانتی‌متر، سیاهکل به دیلمان، گردنه حیران و شفت به امامزاده اسحاق را سفیدپوش اعلام کرده است.

البته هواشناسی گیلان اعلام کرده که از اواخر وقت امروز از میزان ناپایداری‌ها کاسته و هوا صاف خواهد شد.

انتهای پیام/