هشدار هواشناسی برای باد گرم سه‌شنبه تا برف‌وباران پنج‌شنبه
هشدار هواشناسی برای باد گرم سه‌شنبه تا برف‌وباران پنج‌شنبه
مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان طی روزهای آینده، گفت: هوای استان برای روز سه‌شنبه همراه با باد گرم و برای روز پنج‌شنبه با برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

محمد دادرس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تیتر در رشت با اشاره به وضعیت آب‌وهوای استان، اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌بینی امروز، فعالیت جریانات کم‌وبیش ناپایدار طی ۴۸ ساعت آینده پیش‌بینی‌شده که ضمن ابرناکی و مه‌آلود بودن هوا، بارش پراکنده باران نیز دور از انتظار نیست.

وی از وزش باد شدید طی سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده خبر داد و افزود: سه‌شنبه‌شب تا چهارشنبه به سبب تغییرات فشاری، وزش باد شدید یا به‌طور موقتی خیلی شدید در برخی مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اعلام هشدار برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، گفت: سه‌شنبه‌شب و چهارشنبه به سبب وزش باد گرم در بعضی نقاط و کاهش رطوبت، شرایط برای گسترش آتش‌سوزی احتمالی جنگل‌ها و مراتع وجود دارد.

دادرس با اشاره به وضعیت هوای استان در روز چهارشنبه و پنجشنبه نیز بیان کرد: به‌تدریج طی چهارشنبه و پنجشنبه شاهد نفوذ موج ناپایدار و بارشی در منطقه خواهیم بود و طی این مدت بارندگی و باد در برخی نقاط شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی از کاهش محسوس دما در پایان هفته خبر داد و افزود: پنجشنبه به دلیل ریزش هوای سرد به منطقه، با کاهش محسوس دما، بارش در ارتفاعات به‌صورت برف و در بعضی نقاط جلگه‌ای به‌صورت مخلوط باران و برف خواهد بود.