طرح‌های تحول سلامت گیلان تا پایان دولت دوازدهم، قابلیت افتتاح را دارند
طرح‌های تحول سلامت گیلان تا پایان دولت دوازدهم، قابلیت افتتاح را دارند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به پیشرفت قابل توجه پروژه های حوزه سلامت گیلان، گفت: طرح‌های تحول سلامت استان، تا پایان دولت دوازدهم، قابلیت افتتاح را دارند.

به گزارش تیتر گیلان، دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، عصر امروز؛ با دکتر قاسم جان‌بابایی-معاون درمان وزیر بهداشت و همچنین سعید جغتایی- رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور دیدار و گفتگو کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست با معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تقدیر از توجهات دولت به بخش سلامت، اظهار کرد: به همت دولت و سیاست های حمایتی آن، سطح برخورداری مردم از خدمات بهداشتی و درمانی افزایش یافته‌است.

وی با اشاره به ضعف‌های عدیده گیلان در بخش درمان، افزود: سطح برخورداری شاخص های درمانی در گیلان به مراتب از سایر استانهای کشور عقب تر است و این عقب ماندگی در دوران کرونا به شدت خود را نشان داد.

دکتر سالاری با تقدیر از حسن توجهات وزارت بهداشت به توسعه زیرساختهای درمانی کشور، گفت: با عنایات دولت به ویژه از سوی سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، سطح برخورداری گیلان در بهداشت و درمان، افزایش محسوسی یافته، اما همچنان نیازمند توجه هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به طرح های توسعه‌ای و پروژه های عمرانی گیلان، گفت: علیرغم عقب ماندگی های عدیده حوزه سلامت گیلان، طرح های تحول استان به ویژه کلینیک های تخصصی ویژه که مردم می‌توانستند در این دولت از آنها بهره ببرند نیز افتتاح نشدند.

وی با اشاره به پیشرفت قابل توجه تعدادی از پروژه های طرح تحول سلامت در گیلان، گفت: افتتاح و بهره برداری این پروژه ها تا پایان این دولت نیازمند اعتبار است و خوشبختانه دولت کنونی توانایی تامین آن را دارد.

دکتر سالاری همچنین در دیدار با معاون وزیر بهداشت خواستار تامین تجهیزات پزشکی، سرمایه ای و اعتبار لازم برای اتمام پروژه های تحول سلامت در استان شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان  همچنین در نشستی که با مهندس سعید جغتایی- رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور داشت، بر تامین اعتبار لازم جهت اتمام پروژه های نیمه تمام حوزه بهداشت و درمان استان به ویژه فاز دوم مرکز آموزشی درمانی ۱۷ شهریور ، کلینیک مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) و مرکز جامع خدمات سلامت رشتیان تاکید کرد.