شیرینی دستاوردهای انقلاب با عملیاتی شدن پروژه‌های سپاه در حوزه سلامت گیلان بیشتر می‌شود
شیرینی دستاوردهای انقلاب با عملیاتی شدن پروژه‌های سپاه در حوزه سلامت گیلان بیشتر می‌شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشستی که در معیت جمعی از مسئولان گیلان با فرمانده قرارگاه سازندگی سپاه داشت، گفت: شیرینی دستاوردهای انقلاب با آغاز عملیاتی پروژه‌های حوزه سلامت گیلان بیشتر می‌شود.
به گزارش تیتر گیلان،پیش از ظهر امروز؛ دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در معیت تیمی متشکل از سردار محمد عبدالله پور-فرمانده سپاه قدس گیلان و دکتر احمد دنیا مالی- نماینده مردم بندرانزلی و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با دکتر سعید محمد- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء سپاه دیدار و در خصوص پروژه‌های بزرگ عمرانی حوزه سلامت گیلان رایزنی کردند.
در این نشست، فرمانده سپاه قدس گیلان و همچنین نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تسریع اجرای پروژه‌های حوزه سلامت در گیلان تأکید کردند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تقدیر از حمایت‌های بی‌مثال دولت به‌ویژه دکتر نوبخت در سازمان برنامه ‌و بودجه در جهت جبران عقب‌ماندگی‌های بخش بهداشت و درمان گیلان، اظهار کرد: طی دو سال اخیر، شاخص‌های بخش بهداشت، درمان و آموزش در گیلان در مقایسه با گذشته، رشد قابل‌ توجهی داشته است.
وی با بیان اینکه تمام توان تیم مدیریتی دانشگاه در جهت بهبود زیرساخت‌های سلامت در استان به کار گرفته می شود ، افزود: عقب‌ماندگی‌های بهداشتی، درمانی و حتی آموزشی گیلان نباید ما را از تلاش برای رسیدن به نقطه مطلوب، باز دارد.
دکتر سالاری با تأکید بر اینکه نباید تنها به درآمدهای اختصاصی و یا ردیف‌های اعتباری معمولی بسنده کرد، افزود: حوزه سلامت گیلان، فراتر ازآنچه تصور می‌شود از متوسط کشور عقب بوده، ازاین‌رو باید با ارتباط مؤثر و هدفمند و پیگیری مجدانه و در پی جبران کمبودهای استان شتافت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین از عزم قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء سپاه به جهت رفع کمبودهای حوزه بهداشت و درمان تقدیر کرد و گفت: امروزه منابع، تخصص و تعهد سپاه در کنار خادمان مردم در بخش بهداشت و درمان قرار گرفته و به نظر می رسد باید با آغاز فاز اجرایی پروژه‌ها، شاهد شکوفایی حوزه سلامت در استان باشیم.
دکتر سالاری با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه در خصوص طرح‌های توسعه‌ای بخش بهداشت، درمان و آموزش و همچنین احداث بیمارستان‌های جنرال در رشت، گفت: قرارگاه سازندگی سپاه، زمانی دست یاری به حوزه سلامت گیلان داده که بیش از هر زمان ، مردم به ارتقای شاخص‌های سلامت در بخش بهداشت و درمان نیازمندند.
وی از تمهید مقدمات لازم برای آغاز فاز عملیاتی طرح‌های عمرانی قرارگاه خاتم‌الانبیا در بخش بهداشت و درمان گیلان خبر داد و گفت:  با عملیاتی شدن و تحقق پروژه‌های حوزه سلامت در گیلان توسط سپاه، شیرینی دستاوردهای انقلاب برای مردم در شرایط کنونی که بیش از هر زمان دیگری مردم به خدمات بهداشتی و درمانی نیازمندند، مضاعف خواهد شد.
قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا سپاه قرار است در جهت محرومیت‌زدایی استان‌های کم برخوردار به‌ویژه در حوزه سلامت که در ایام شیوع کرونا ضعف‌ها و چالش‌های آن‌ها بیش‌ازپیش آشکارشده، چندین طرح بزرگ عمرانی عام‌المنفعه را آغاز کند.
احداث بخش اورژانس مرکز آموزشی و درمانی پورسینا در راستای تبدیل‌شدن به مرکز جنرال، یکی از طرح‌های بزرگ دانشگاه علوم پزشکی گیلان است. در این طرح عام‌المنفعه، اهدافی همچون تبدیل‌شدن مرکز آموزشی درمانی پورسینا به یک مرکز آموزشی و درمانی جنرال، احداث و ساماندهی بخش اورژانس مطابق با استانداردهای بیمارستان ایمن، بهبود روابط درون بخشی و میان بخشی، برطرف کردن کمبود بخش‌های بستری داخلی در جهت جنرال شدن و همچنین خدمات‌رسانی به بیماران تروما توسط هلی پد، دنبال می‌شود.
گفتنی است؛ اورژانس مرکز دانشگاهی پورسینا، مرکز جنرال پورسینا  در هشت طبقه با زیربنای ۱۵ هزار و ۲۰۰ مترمربع و همچنین دانشکده پزشکی سایت لاکان با پنج طبقه و با زیربنای ۲۳ هزار مترمربع، از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء سپاه در گیلان به دنبال احداث و تکمیل آن‌ها است.
انتهای پیام/