آتش‌سوزی سالمندان رشت به‌خیر گذشت
آتش‌سوزی سالمندان رشت به‌خیر گذشت
بامداد امروز آتش‌سوزی در بخشی از آسایشگاه سالمندان و معلولین شهر رشت به وقوع پیوست که با هشیاری و حضور به‌موقع کارکنان آسایشگاه و آتش‌نشانی در کوتاه‌ترین زمان اطفاء شد.

به گزارش تیتر گیلان، حدود ساعت سه بامداد امروز حریقی در آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت به مرکز ۱۲۵ آتش‌نشانی اطلاع داده شد.

شهرام مؤمنی، رئیس سازمان آتش‌نشانی رشت، کانون آتش‌سوزی را در آسانسور آسایشگاه برشمرد و اعلام کرد که دلیل آن نیز وجود یک گاری مملو از لباس بوده است.

به گفته وی، آتش‌نشانان سریعاً با کمک و همراهی کارکنان آسایشگاه نسبت به خارج کردن بالغ‌بر ۵۰ تن از مددجویان و بیماران اقدام کردند.

مؤمنی همچنین اعلام کرد که دودگرفتگی ساختمان دوطبقه آسایشگاه بسیار شدید بود و در پی این موضوع بلافاصله تیم دیگری از آتش‌نشانان نسبت به مهار آتش در آسانسور و خارج کردن دود از ساختمان اقدام کردند.

حسین نحوی نژاد، مدیرکل بهزیستی استان گیلان نیز اعلام کرد که وضعیت تمامی مددجویان سانحه آتش‌سوزی در آسایشگاه معلولین رشت خوب است.

به گفته وی، به هیچ‌یک از مددجویان و بیماران بستری در آسایشگاه معلولین آسیبی وارد نشده است.

نحوی نژاد گفته که در همان دقایق اولیه تعدادی از مددجویان حاشیه آسانسور به‌منظور احتیاط از ساختمان‌ها تخلیه شدند و پس از ساعاتی مجدداً به محل اسکان خود برگشتند.

انتهای پیام/