جنگل‌های گیلان آرام گرفت
جنگل‌های گیلان آرام گرفت
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان از حریق سطحی 140 هکتار از اراضی جنگلی در استان خبر داد و گفت: اغلب آتش‌سوزی‌ها سطحی بوده و با تلاش شبانه‌روزی حافظان جنگل اکنون در هیچ نقطه‌ای حریق وجود ندارد.

سرهنگ محمد قربانی لرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تیتر گیلان در رشت با اشاره به آخرین وضعیت جنگل‌های گیلان پس از چند روز درگیری با آتش‌سوزی اظهار کرد: متأسفانه علیرغم هشدارهای مکرر و تلاش شبانه‌روزی قرق بانان، جنگلبانان و نیروهای امدادی ۱۴۰ هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی استان درگیر آتش شده است.

وی با بیان اینکه تمام آتش‌سوزی‌ها سطحی بوده، افزود: خوشبختانه غالب آتش‌سوزی‌ها در سطح جنگل‌ها و مراتع سطحی بوده و کمترین خسارت‌ها به درختان واردشده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان گیلان با اشاره به اینکه حدود یک هفته از وزش بادهای گرم و شدید در گیلان می‌گذرد، گفت: در طول این‌یک هفته ۸۱ گزارش حریق به یگان حفاظت اعلام‌شده و با حضور به‌موقع حافظان جنگل، حریق در کوتاه‌ترین زمان اطفاء شده است.

قربانی لرد با اشاره به بیشترین میزان حریق در سطح جنگل‌های گیلان بیان کرد: مراتع و جنگل‌های مناطق مختلف گیلان ازجمله آستارا، تالش، رشت، سیاهکل، رودسر، شفت و رودبار طی روزهای اخیر با آتش درگیر بوده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در هیچ نقطه‌ای از جنگل و مرتع استان آتش وجود ندارد، افزود: حفظ شرایط پایدار فعلی مستلزم هشیاری مردم به‌ویژه طبیعت گردان هست و باید همگان بر خود فرض بدانند تا از روشن کردن آتش در طبیعت به‌ویژه جنگل خودداری کنند.

انتهای پیام/