جنگل گیلان خاموش شد
جنگل گیلان خاموش شد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه حدود سه هکتار از اراضی جنگالی گیلان طی روزهای اخیر در آتش سوخته، گفت: با تلاش‌های همه‌جانبه و هماهنگی‌های ایجادشده آتش در جنگل‌های استان خاموش شده است.

امیر مردادی امروز در جمع خبرنگاران در رشت با اشاره به آتش‌سوزی‌های گسترده در گیلان اظهار کرد: حدود سه هکتار از اراضی جنگلی گیلان علیرغم آمادگی‌های همه‌جانبه طعمه حریق شده است.

وی با بیان اینکه بیش‌ترین حجم آتش در جنگل‌های آستارا، تالش و سیاهکل بوده، افزود: خوشبختانه تمامی نقاط جنگلی درگیر آتش، اطفاء شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از درگیری اغلب شهرستان‌های گیلان با آتش خبر داد و گفت: شهرستان‌هایی که دارای جنگل بوده‌اند هرکدام بین سه تا چهار هزار متر در آتش سوخته‌اند.

مرادی با تقدیر از اعضای ستاد مدیریت بحران به‌ویژه دستگاه‌های امدادی، افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی و هماهنگی‌های ایجادشده بین بخشی در دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و امدادی از وارد آمدن خسارت‌های بیشتر به اراضی جنگلی و مرتعی استان جلوگیری شده است.

وی با اشاره به آتش‌سوزی جنگل‌های جمهوری آذربایجان در مرز شهرستان آستارا، خاطرنشان کرد: حجم آتش‌سوزی‌ها در کشور مجاور ما به سبب کمبود شدید تجهیزات آتش‌نشانی و همچنین شدت وزش باد بسیار سنگین و خسارت‌بارتر از جنگل‌ها در آستارا بود.

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان دلیل احتمالی آتش‌سوزی در جنگل‌های گیلان را علاوه بر وزش شدید باد گرم، روشن کردن آتش در اراضی جنگلی و مرتعی برشمرد.

انتهای پیام/