۳۰۰ هزار سالمند گیلانی برای مقابله با کرونا غربالگری می شوند
۳۰۰ هزار سالمند گیلانی برای مقابله با کرونا غربالگری می شوند
رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اجرای طرح غربالگری ویژه سالمندان، گفت: در این طرح به دنبال غربالگری تمام ۳۰۰ هزار سالمند گیلانی هستیم.

به گزارش تیتر گیلان، دکتر آبتین حیدرزاده امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مرحله بعدی طرح غربالگری مبارزه با بیماری کرونا ویژه سالمندان بالای ۶۰ سال در استان گیلان اجرایی می‌شود، اظهار کرد: این طرح با همکاری جامعه پزشکی و سپاه قدس گیلان اجرایی خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به برخی از اهداف از اجرای این طرح در استان اشاره کرد و افزود: این طرح جهت پوشش دادن سلامت سالمندان بالای شصت سال اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در این طرح طی تماس تلفنی توسط سفیران سلامت با سالمندان از نیازها و وضعیت جسمانی آنها آگاه و سوالات لازم پرسیده خواهد شد، گفت: با گفتگوهای تلفنی از سالمندان درخواست می‌شود که در صورت موارد غیر ضروری از منازل خود خارج نشوند.

حیدر زاده ابا اشاره به اینکه این طرح از هفته آینده در سراسر استان گیلان آغاز خواهد شد، اضافه کرد: انتظار می‌رود طی یک ماه بتوانیم تمام ۳۰۰ هزار سالمند گیلانی را غربالگری کرده و از ابتلاء به بیماری کرونا حفظ کنیم.

انتهای پیام/