افزایش ۱۰۰۰ واحدی سهمیه مسکن محرومان گیلان
افزایش ۱۰۰۰ واحدی سهمیه مسکن محرومان گیلان
استاندار گیلان از افزایش هزار واحدی سهمیه مسکن محرومان استان خبر داد و گفت: پیش از این سهمیه استان گیلان دو هزار واحد در نظر گرفته شده بود.

به گزارش تیتر گیلان، ارسلان زارع عصر سه‌شنبه در دیدار با رئیس بنیاد مسکن کشور، گفت: سهمیه مسکن محرومان استان از دو هزار به سه هزار واحد افزایش یافت.

وی تأمین امکانات برای روستاییان را یکی از سیاست‌های موفق دولت تدبیر و امید در جهت تشویق مردم برای مهاجرت معکوس و سکونت در روستاها عنوان و بیان کرد: اجرایی شدن طرح‌های هادی روستایی و تسهیل در عبور و مرور، یکی از راه‌های تحقق این امر است.

استاندار گیلان افزود: با تلاش‌های صورت گرفته و مشارکت خوب دهیاری‌ها، زیرسازی اجرای آسفالت در معابر تعداد قابل توجهی از روستاها به اتمام رسیده است.

زارع به انجام ۸۶ پروژه توسط بنیاد مسکن در روستاهای استان به جهت اجرای طرح‌های هادی در سال ۹۸ اشاره و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۷۵ پروژه به اتمام رسیده و ۱۱ پروژه پیشرفت ۸۰ درصدی دارند.

وی با اشاره به وجود دو هزار و ۶۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در گیلان، گفت: این روستاها در چهار بخش ساحلی، جلگه‌ای، کوهپایه و کوهستانی قرار دارند که دارا بودن همزمان سکونت‌گاه‌های چهار اقلیمی، از مزیت‌های این استان محسوب می‌شود.

استاندار گیلان به حضور گسترده و چشمگیر گردشگران در استان و رشد فزاینده آن به جهت توسعه همه‌جانبه روستاها اشاره و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود این فرصت کم‌نظیر با تهیه و بازنگری طرح‌های هادی روستایی با تأکید بر صیانت از محیط‌زیست، منابع طبیعی و جلوگیری از تصرفات غیرقانونی، هدایت و تقویت شود.

وی همچنین با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصدی زورخانه امام علی (ع) رشت، ۵۵ درصدی مسجد صفی رشت، ۶۰ درصدی مسجد اردبیلیان و ۷۵ درصدی پیشرفت فیزیکی مسجد چابکسر شهرستان رودسر، تحویل پروژه‌های یادشده تا فروردین ماه آینده را نیازمند تخصیص بیشتر اعتبارات ذکر کرد.

انتهای پیام/