توسعه صنعتی، در گرو فراهم سازی زیرساختهای صنعتی است
توسعه صنعتی، در گرو فراهم سازی زیرساختهای صنعتی است
فرهاد دلق پوش در دیدار با مدیرعامل جدید شرکت شهرکهای صنعتی گیلان اظهار کرد: توسعه صنعتی در گرو فراهم سازی زیرساختهای صنعتی مطلوب است.

به گزارش تیتر گیلان، رئیس سازمان صمت گیلان توسعه عرصه های صنعتی گیلان را بسیار ضروری دانست و گفت: برای جذب سرمایه گذارهای جدید؛ افزایش زیرساختها و فراهم نمودن امکانات مناسب و زون بندی دقیق استقرار صنایع به صورت یک راهبرد اساسی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تاکید کرد: برای ما رفاه حال واحدهای تولیدی که در شهرک‌های صنعتی استان قرار دارند، بسیار مهم است و اگر مشکلی باشد بایستی مسائل را به صورت راهبردی و عمقی، حل و فصل نماییم و در این رابطه آمادگی کمک و تعامل را داشته و داریم.
فرهاد دلق پوش در بخشی از سخنان خود به احداث نمایشگاهی از محصولات واحدهای تولیدی در ورودی هر شهرک به عنوان یک پیشنهاد اثرگذار برای جذب سرمایه گذاری اشاره نمود و گفت: در واقع این پیشنهاد من برای این است که ویترینی از کلیه تولیدات آن شهرک در معرض دید علاقمندان و سرمایه گذاران قرار گیرد این کار هم باعث افزایش بازار کار واحدهای تولیدی خواهد شد و هم برای سرمایه گذاران جدید جذابیت بصری خواهد داشت.
وی همچنین عضویت شرکت شهرکهای صنعتی در کارگروه امور زیربنایی استان را ضروری دانست و گفت: رسالت شرکت شهرکهای صنعتی فراهم نمودن زیرساخت‌ها برای بخش تولید و صنعت است لذا استفاده از سیاست و نظرات کارشناسی این بخش در توسعه امور زیربنایی استان لازم است.
رئیس سازمان صمت گیلان با استقبال از دیدگاه های مبتنی بر همکاری و همدلی خاطر نشان کرد: اساس این است که از ظرفیتهای دو نهاد راهبردی در حوزه صنعت گیلان برای اعتلای سرمایه گذاری و توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال به نحو مطلوب استفاده نماییم .

فصل مشترک همه ما، توسعه تولید است
در ادامه این دیدار، فریبرز سعیدی کیا ؛ رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان، اظهار کرد: سازمان صمت گیلان برای ما مهم است است و به همین دلیل اولین جلسه رسمی شروع کار خود را با این سازمان برگزار ‌کردیم و معتقدیم که پس از وزارتخانه؛ اولین نهاد رسمی مرتبط با ما، سازمان صنعت استان است.
فریبرز سعیدی کیا ضمن اعلام آمادگی برای تعاملی بیشتر، عنوان کرد: با توجه به اتصال خط راه آهن از گیلان به آذربایجان از طریق مرز آستارا؛ توسعه زیرساختی صنایع و تجار برای ما اولویت دارد.
وی از بررسی و آنالیز زمین های واگذار شده در شهرک های صنعتی سخن گفت و تاکید کرد: بررسی نحوه واگذاری و میزان فعالیت سرمایه گذاران اراضی صنعتی، در دستور کار و اولویت نخست ماست.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان همچنین توسعه عرصه های صنعتی در شهرستان های بندری را مورد توجه و حائز اهمیت دانست و گفت: با هم اندیشی و تعامل بسیاری از مشکلات و فرآیندها؛ قابل بهبود و اصلاح می باشد.
وی خاطرنشان کرد: فصل مشترک همه ما، توسعه تولید است که برای این رخداد خوشایند، همصدا و یکپارچه به تولید فکر و عمل خواهیم نمود.
گفتنی است هم اکنون ۱۸۸۰ واحد بهره بردار از زمین در ۳۳شهرک صنعتی گیلان مستقر هستند.