دو بیمارستان رازی و پورسینا رشت صاحب ردیف بودجه شدند
دو بیمارستان رازی و پورسینا رشت صاحب ردیف بودجه شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تعریف ردیف بودجه برای احداث دو بیمارستان رازی و پورسینا خبر داد.

به گزارش تیتر گیلان از صومعه‌سرا، ظهر امروز نشست شورای سلامت شهرستان صومعه‌سرا با حضور ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، سید کاظم دل‌خوش اباتری، نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس و سید جلال سیدمحمدی، فرماندار شهرستان صومعه‌سرا در سالن اجلاس این فرمانداری برگزار شد.

ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با برشمردن برخی از اقدامات طی یک سال اخیر، اظهار کرد: طی یک سال اخیر ۶ دستگاه CT اسکن وارد گیلان شده که حداقل ارزش ریالی هرکدام آن‌ها حدود پنج میلیارد تومان است.

وی با اشاره به مزیت راه‌اندازی CT اسکن در بیمارستان‌های شهرستانی، افزود: با راه‌اندازی این دستگاه‌ها از ارجاع بیماران به مرکز استان و همچنین هدایت به سمت مراکز خصوصی جلوگیری شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با برشمردن سایر اقدامات حوزه سلامت در گیلان، گفت: ۱۱ دستگاه اکسیژن ساز، ۸۵۰ قلم تجهیزات پزشکی، راه‌اندازی دو بیمارستان در لنگرود و تالش در کنار سایر اقدامات زیرساختی و توسعه‌ای در گیلان طی یک سال اخیر فراهم‌شده است.

تعریف ردیف بودجه برای احداث بیمارستان رازی و پورسینا

وی با تأکید بر اینکه باید فضای فیزیکی درمان در استان به‌ویژه در مرکز استان توسعه پیدا کند، گفت: بیمارستان رازی و پورسینا با توجه به بافت قدیمی‌شان به همت رئیس سازمان برنامه‌وبودجه و وزارت بهداشت در ردیف بودجه ملی برای احداث قرار گرفتند.

حوزه سلامت غرب گیلان به‌مراتب از شرق گیلان کم برخوردارتر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه علیرغم تلاش‌های صورت گرفته همچنان در برخی از نقاط نیازمند تلاش بیشتر هستیم، افزود: غرب گیلان به لحاظ شاخص‌های سلامت نسبت به شرق گیلان کم برخوردارتر است و تلاش همه‌جانبه و مضاعف جهت جبران را می‌طلبد.

CT اسکن بیمارستان صومعه‌سرا باید پیش از دهه فجر به بهره‌برداری برسد

سالاری با تأکید بر تسریع در تکمیل پروژه‌های حوزه سلامت در شهرستان صومعه‌سرا، گفت: CT اسکن بیمارستان امام خمینی این شهر باید قبل از دهه مبارک فجر راه‌اندازی شود.ئ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به رویکرد وزارت بهداشت مبنی بر اتمام تمامی پروژه‌های نیمه‌تمام حوزه سلامت تا پایان سال، گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در گیلان به‌ویژه در شهرستان صومعه‌سرا علاوه بر دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی موجب افزایش درامد اختصاصی می‌شود.

لزوم توجه به کمبود نیروی انسانی و دستگاه دیالیز در صومعه‌سرا

سید جلال سیدمحمدی، فرماندار شهرستان صومعه‌سرا نیز در این نشست با تقدیر از زحمات کادر سلامت به‌ویژه در ایام کرونا، اظهار کرد: گرچه زحمات بی‌شماری کادر سلامت استان و شهرستان در حوزه بهداشت و درمان داشته‌اند اما همچنان مشکلات بزرگی در حوزه سلامت صومعه‌سرا وجود دارد و نیازمند توجه بیش‌ازپیش است.

وی با اشاره به طرح‌های توسعه و عمرانی صومعه‌سرا، افزود: تلاش‌های خوبی درزمینهٔ احداث اورژانس شده و علاوه بر آن‌یک دستگاه CT اسکن به شهرستان واردشده و مقدمات مکفی برای راه‌اندازی آن فراهم‌شده و امیدواریم تا ۲۲ بهمن افتتاح شود.

فرماندار شهرستان صومعه‌سرا با اشاره به کمبود نیرو در حوزه سلامت، گفت: در بخش پرستار و منشی در سطح شهرستان با کمبود عدیده روبرو هستیم و انتظار داریم مشکلات در این حوزه رفع شود.

سیدمحمدی با اشاره به طرح‌های حوزه بهداشت صومعه‌سرا نیز گفت: چند خانه بهداشت به همت دانشگاه و خیرین ساخته‌شده و باید از سوی متولیان امر تجهیز به ملزومات بهداشتی شود.

رئیس شورای سلامت شهرستان صومعه‌سرا با اشاره به کمبود دستگاه دیالیز در صومعه‌سرا به سبب مستهلک بودن دستگاه‌های قدیمی، بیان کرد: ۸۰ بیمار دیالیزی در صومعه‌سرا وجود دارند که برای خدمت‌رسانی مطلوب‌تر نیازمند تعداد بیشتری دستگاه دیالیز هستند.

احداث پروژه‌های عمرانی صومعه‌سرا تسریع شود

سید کاظم دل‌خوش اباتری، نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست خواستار تسریع در احداث پروژه‌های عمرانی شهرستان صومعه‌سرا ازجمله کلینیک تخصصی بیمارستان و مرکز درمانی بازار جمعه و اورژانس به‌منظور بهره‌برداری تا پایان عمر دولت مستقر شد.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با تقدیر از زحمات کادر سلامت به‌ویژه هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان، افزود: قبل از مسئولیت سالاری در دانشگاه، بیمارستان صومعه‌سرا خرابه‌ای بود اما اکنون وضعیت درمان بسیار در شهرستان مطلوب شده اما باید همچون سایر شهرستان‌های کم برخوردار به صومعه‌سرا بیشتر نگریسته شود.

به گزارش فارس، در این نشست علاوه بر توضیحات مدیر شبکه بهداشت و درمان و رئیس بیمارستان صومعه‌سرا، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، معاون فنی معاونت بهداشتی، مدیران توسعه و منابع دانشگاه علوم گیلان نیز به تشریح آخرین وضعیت درآمدی، نیروی انسانی و عمرانی شهرستان صومعه‌سرا در حوزه سلامت پرداختند.

گفتنی است در پایان این نشست، مسؤولان شهرستان صومعه‌سرا به همراهی مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور در پروژه‌های در دست احداث حوزه سلامت این شهرستان از پیشرفت فیزیکی آن‌ها بازدید کردند.

انتهای پیام/