افزایش شمار مبتلایان کرونا در استان‌های شمالی
افزایش شمار مبتلایان کرونا در استان‌های شمالی
ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌های شمالی اوج بلوغ و مدیریت بیماری کووید ۱۹ را در اجرای این طرح دانست و گفت: برخلاف سایر کشور شمار مبتلایان به کرونا در استان‌های شمالی رو به افزایش است.

دکتر سیما سادات لاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تیتر در رشت، اوج بلوغ و مدیریت بیماری کویید ۱۹ را اجرای طرح شهید سلیمانی دانست و اظهار کرد: برخلاف سایر کشور شمار مبتلایان به کرونا در استان‌های شمالی رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه پیاده‌سازی دستورالعمل‌های طرح شهید سلیمانی می‌تواند موجب کاهش مبتلایان کرونا در استان‌های شمالی باشد، افزود: علیرغم شروع تازه طرح شهید سلیمانی در استان‌های شمالی ازجمله گیلان، پیشرفت‌ها مثبت بوده و بین ۲۵ تا ۳۰ درصد استان مورد غربالگری قرارگرفته است.

ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌های شمالی هدف از اجرای طرح شهید سلیمانی را شناسایی، حمایت و مراقبت از بیماران کرونایی خبر داد و گفت: در این طرح علاوه بر شناسایی بیماران مبتلابه کرونا و قرنطینه خانگی و ایزوله در مراکز بیمارستانی، بیماران توسط تیم‌های حمایتی پشتیبانی نیز می‌شوند.

معاون فرهنگی و دانشجوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشارکت مردم و خیران را در اجرای طرح شهید سلیمانی مثمر ثمر دانست و گفت: یقیناً اگر مردم و خیران با کادر سلامت و بسیج ازجمله در مساعدت و کمک مالی به تیم پشتیانی مشارکت فعالانه داشته باشند، یقیناً پیشرفت اجرای طرح شهید سلیمانی محسوس‌تر خواهد بود.

ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید سلیمانی از تأکید اجرای صحیح و همراه با پشتیبانی طرح شهید سلیمانی خبر داد و گفت: در این طرح ۳۰ درصد کاهش بستری خواهیم داشت و آمارها نشان می‌دهد به این هدف‌گذاری در حال نزدیک شدن هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در دهه نخست دی‌ماه امسال تمامی مردم گیلان غربالگری می‌شوند، تصریح کرد: شهر رشت بیشترین پیچیدگی را در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی دارد اما با عزم و جدیتی که در تیم‌های عملیاتی، حمایتی و مراقبتی دیده می‌شود، یقیناً پیشرفت‌ها اثربخش‌تر است.

لاری با بیان اینکه روند ابتلای مردم گیلان به کرونا با شیب ملایمی در حال افزایش است، گفت: این مسئله نگران‌کننده است و به نظر می‌رسد این افزایش مبتلایان به سبب سرد شدن هوا، بسته شدن درب منازل و همچنین تشکیل شب‌نشینی‌های خانوادگی باشد که ممکن است در شب یلدا شمار مبتلایان افزایش باشد.

وی بر لزوم همکاری مردم با تیم‌های عملیاتی در طرح محله و خانه محور شهید سلیمانی تأکید کرد و گفت: هرچقدر مشارکت و همکاری مردم بیشتر باشد، شمار مبتلایان و بستری‌های ناشی از کرونا کاهش پیدا می‌کند و کسب‌وکارهای مردم نیز به روال عادی بر خواهد گشت.

انتهای پیام/