اجرای موفق طرح شهید سلیمانی در گیلان با پیشرفت ۲۷ درصدی
اجرای موفق طرح شهید سلیمانی در گیلان با پیشرفت ۲۷ درصدی
دکتر سیما سادات لاری، ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌های شمالی از اجرای موفق این طرح که گفته‌شده بالغ‌بر ۲۷ درصد رشد داشته ابراز خرسندی کرد.

به گزارش خبرگزاری تیتر از رشت، صبح امروز نشست مدیریت و مبارزه با بیماری ویروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان، ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و جمعی از معاونین وی در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد.

در تولید واکسن کرونا به‌خوبی پیشرفته‌ایم/اجرای موفق طرح شهید سلیمانی در گیلان

ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌های شمال کشور در این نشست با اشاره به تلاش‌های وزارت بهداشت در جهت مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: سیستم سلامت در بحران کرونا سختی‌های بسیار زیادی را متحمل شده و در تولید واکسن نیز به‌خوبی پیش رفته و امیدواریم نتیجه‌بخش باشد.

سیما سادات لاری با بیان اینکه اوج و بلوغ مدیریت بیماری کرونا با اجرای طرح شهید سلیمانی در حال شکل گرفتن است، افزود: روحیه شهید سلیمانی خالصانه خدمت کردن و عاشق مردم بودن بود و اکنون مزین شدن این طرح به نام شهید سلیمانی موجب شده تا همه بیشتر کمک کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت از پیشرفت‌های حاصل شد در گیلان به جهت اجرای طرح شهید سلیمانی ابراز خرسندی کرد و گفت: دست‌اندرکاران طرح شهید سلیمانی آن نقشه راه خوبی برای پیشبرد طرح دارند و اکنون نتیجه آن ملموس و پیشرفت‌ها مشخص است.

لاری با بیان اینکه وزیر بهداشت و سپاه شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند و هیچ مأموریتی جز کنترل و قطع ویروس ندارند، خاطرنشان کرد: هم‌دلی پیش‌آمده و نقشه راه تبیین شده قابل‌تقدیر و امیدوارکننده است.

وی از تقویت بنیه و سرمایه‌های اجتماعی در کشور با اجرای طرح شهید سلیمانی خبر داد و تصریح کرد: همه کشور و نظام در حال صرف کردن غیرتی هستند تا طرح شهید سلیمانی به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.

ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌های شمال کشور از صعودی بودن شمار مبتلایان به کرونا در استان‌های شمالی خبر داد و گفت: با توجه به سرد شدن هوا و احتمالاً بستن درب و پنجره‌ها تهویه کافی در منازل صورت نگرفته و انتشار و اشاعه ویروس بیش‌ازپیش است.

حمایت از بیماران نیازمند در غربالگری شهید سلیمانی/مسؤول کرونا در خانه تعیین کردیم

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه در کرونا پیشگیری مقدم بر درمان است، اظهار کرد: دو هزار و ۷۶ پایگاه مقاومت در استان وجود دارد که شناسایی، آموزش و بیماریابی کرونایی برای بسیجیان بسیار راحت است.

سردار محمد عبدالله پور با بیان اینکه در هر خانه یک نفر به‌عنوان مسؤول کرونا انتخاب و آموزش داده‌شده، افزود: علاوه بر آموزش مسئول کرونا در هر خانه، چند شماره تماس از ۴۰۳۰ و مراقبین بسیج به آن‌ها داده می‌شود تا در بروز مشکل سریعاً تماس بگیرند.

فرمانده سپاه قدس گیلان مراقبت از بیماران و حمایت از آسیب‌پذیران را در طرح شهید سلیمانی مورد تأکید قرارداد و گفت: سپاه علاوه بر تأمین غذا بیماران نیازمند در این طرح، توجه نسبتاً مطلوبی به آسیب‌پذیران بیمار در این طرح دارد و گاها حداقل حقوق موردنیاز خانوار را در مدت‌زمان معین پرداخت می‌کند.

عبدالله پور با بیان اینکه سپاه علاوه بر بیماریابی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، ملزومات بهداشتی و حفاظت فردی خانوارها را نیز تأمین می‌کند، گفت: تاکنون دو هزار و ۵۲۵ تب‌سنج نیز به جهت اعتمادسازی و تب‌سنجی مردم استان توسط گروه‌های عملیاتی خریداری‌شده و در اختیارشان قرارگرفته است.

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی با وحدت، همدلی و به‌دوراز حاشیه‌نگاری موفق خواهد بود، گفت: بیش ازآنچه در توان کادر سلامت است مردم و بسیجیان در میدان پای‌کار هستند و هیچ خانواری در سطح استان وجود ندارد که از غربالگری پنهان بماند.

فرمانده سپاه قدس گیلان از تمرکز تمامی بخش‌ها و حوزه‌های خدمات‌رسانی این نهاد برای مقابله با کرونا خبر داد و گفت: سپاه هیچ کاری مهم‌تر از کنترل شیوع کرونا ندارد و در این زمینه هیچ کمبود نیروی نداریم و باقدرت این طرح را اجرا خواهیم کرد.

 

پیشرفت ۲۷ درصدی گیلان در اجرای طرح شهید سلیمانی/قرنطینه خانگی مبتلایان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست، اجرای طرح شهید سلیمانی به جهت بیماریابی را حائز اهمیت برشمرد و اظهار کرد: مزین شدن طرح غربالگری به نام شهید سلیمانی موجب همدلی و هم‌افزایی همه نیروها در استان شده است.

ارسلان سالاری با اشاره به همکاری همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی با علوم پزشکی جهت اجرای موفق‌تر طرح شهید سلیمانی، افزود: سپاه و بسیج در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا با کادر سلامت بود و اکنون نیز همراه است و امیدواریم ویروس کرونا در این استان پیش‌تر کنترل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به جمعیت دو میلیون و ۵۰۰ هزارنفری استان، گفت: بالغ‌بر ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت گیلان در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده‌اند.

دکتر سالاری با اشاره به فعالیت گروه‌های همکار در طرح شهید سلیمانی، افزود: با توجه به گذشت پنج روز از اجرای طرح شهید سلیمانی دو هزار و ۳۹۱ گروه همکار و ۶ هزار و ۷۷۳ داوطلب بسیجی با دانشگاه علوم پزشکی گیلان همکاری می‌کنند.

وی از پیشرفت ۲۷ درصدی گیلان در اجرای طرح غربالگری شهید سلیمانی خبر داد و گفت: یک هزار و ۲۰۰ نفر در این طرح مشکوک و ۶۲ درصد آن‌ها توسط پزشک ویزیت شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه از ۴۳ درصد افراد ویزیت شده، نمونه‌گیری نیز شده، گفت: تست کرونا ۱۹ درصد از افراد نمونه‌گیری شده مثبت شده است.

دکتر سالاری با بیان اینکه ۷۵ درصد موارد مشکوک ویزیت شده توسط پزشک تحت قرنطینه خانگی قرارگرفته‌اند، گفت: مواد مثبت کووید ۱۹ به‌صورت ۱۰۰ درصدی تحت مراقبت قرار دارند.

وی با بیان اشاره به وضعیت سایر بیماران غربال‌شده در طرح شهید سلیمانی، خاطرنشان کرد: ۱۶ درصد موارد مشکوک شناسایی‌شده سالمند بوده و ۱۳ درصد نیز بیماری زمینه‌ای داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان علت موفقیت گیلان در طرح شهید سلیمانی را همراهی بسیج و سپاه با کادر سلامت دانست و گفت: بسیج و سپاه در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا نیز همراهی بسیار خوبی با ما داشتند و خدماتشان تقریباً چند برابر کادر سلامت است.

گفتنی است در این نشست مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های ۱۶ گانه نیز حضور داشتند و آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و همچنین دو تن از رؤسای شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌ها به ارائه گزارش پرداختند.

انتهای پیام/