۲۵ معدن غیر فعال گیلان تعیین تکلیف شد
۲۵ معدن غیر فعال گیلان تعیین تکلیف شد
معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به ۴۵ معدن فعال در استان گفت: در این میان ۴۰ معدن غیر فعال هم در استان وجود دارد که از سال گذشته تاکنون ۲۵ مورد از این معادن غیر فعال در شورای معادن استان تعیین تکلیف شده است.

به گزارش تیتر از رشت، مهندس منوچهر صدفی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به افرادی که این معادن به آنها واگذار شده بود، طی چندین مرحله تذکر و اخطار داده شد تا هر چه سریعتر نسبت به فعال سازی این معادن اقدام کنند و به آنها مهلتی نیز داده شده بود.

وی افزود: از افرادی که متعهد می شوند نسبت به فعال سازی این معادن اقدام کنند، تعهد نامه محضری گرفته می شود و در صورتی که در فرصت تعیین شده این معادن را فعال نکردند، آن را به مزایده می گذاریم که در مورد این معادن اینگونه شد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: بر همین اساس در آذر ماه سال جاری تعدادی از معادنی که فعال نیستند و موافقت منابع طبیعی را داشته باشند به مزایده گذاشته می شوند تا افراد جدید که در مزایده پذیرفته می شوند نسبت به فعال سازی این معادن اقدام کنند.

صدفی گفت: در حال حاضر علاوه بر این ۲۵ معدن، ۱۵ واحد معدنی دیگر نیز درحال تعیین تکلیف شدن در جلسات آتی شورای معادن می باشد.

وی با اشاره به میزان تولید ۴۵ معدن فعال استان بیان کرد: از ابتدای امسال تا کنون؛ حدود پنج میلیون تن تولید مواد معدنی از معادن استان برداشت شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل تفاوت چندانی نداشته است.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان سنگ آهن، تراورتن، سرب، روی، میکا، سنگ لاشه و واریزه کوهی را از جمله تولیدات معدنی استان گیلان عنوان کرد.

گیلان به دلیل وجود جنگل های انبوه هیرکانی و حفظ انفال و منابع طبیعی برای برداشت معادن با محدودیت هایی روبرو است.

انتهای پیام/