بیمارستان‌های پورسینا و رازی رشت تجدید بنا می‌شوند
بیمارستان‌های پورسینا و رازی رشت تجدید بنا می‌شوند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از موافقت سازمان برنامه‌وبودجه کشور با احداث بیمارستان‌های جایگزین پورسینا و رازی رشت خبر داد و گفت: این دو پروژه بیمارستانی به‌صورت دو بلوک بیمارستان جامع در محل بیمارستان‌های فعلی پورسینا و رازی احداث خواهند شد.

به گزارش تیتر گیلان، دکتر ارسلان سالاری در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور صبح امروز خود در سازمان برنامه‌وبودجه کشور اظهار کرد: در دیدار با دکتر محمد باقر نوبخت درباره پروژه‌های عام‌المنفعه حوزه سلامت، جذب پرستاران ۸۹ روزه و سایر مسائل مهم حوزه بهداشت و درمان استان صحبت شد.

وی با اشاره به ناکافی بودن زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان گیلان، بیان کرد: خوشبختانه بخشی از زیرساخت‌ها حوزه سلامت استان با تلاش‌های شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر خادمان مردم رفع شده است اما شاخص‌های حوزه سلامت گیلان در بخش زیرساخت‌ها همچنان از متوسط شاخص‌های بهداشت و درمان کشور بسیار عقب‌تر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه یکی از مطالبه اصلی مردم و مسؤولان استان ایجاد بیمارستان جامع در رشت است، خاطرنشان کرد: مشکلات و چالش‌های حوزه سلامت را با مسؤولان طرح و برای برون‌رفت از وضعیت فعلی این حوزه به‌ویژه تجدید بنای بیمارستان‌های پورسینا و رازی به‌صورت دو بلوک بیمارستانی جامع در دستور کار قراردادیم که مورد موافقت مسؤولان امر قرار گرفت و هم‌اکنون فرایند انجام این پروژه‌ها در سطح ملی در حال پیگیری است.

دکتر سالاری با اشاره به قدمت بالا و فرسودگی بیمارستان‌های رشت به‌ویژه پورسینا و رازی، بیان کرد: پیگیری احداث و گنجاندن طرح توسعه ‌این بیمارستان‌ها در لایحه بودجه سال آینده کشور در دستور کار قرارگرفته و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور نیز بر اصلاح ساختارهای بخش درمان استان ازجمله احداث بیمارستان‌های جایگزین پورسینا و رازی رشت تأکید دارد.

وی همچنین از مساعدت رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور به جهت توسعه فضای آموزشی سایت لاکان و همچنین تکمیل زیرساخت‌های بخش درمان در آن اشاره کرد و گفت: ما به جدیدت پیگیر احداث بیمارستان جایگزین شفا در سایت جامع دانشگاهی لاکان هستیم و این مهم نیز با موافقت رئیس سازمان برنامه‌وبودجه قرارگرفته و بنا بر قول ایشان قرار است احداث این بیمارستان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ نیز لحاظ شود.

ارتقای شاخص‌های سلامت درگرو همدلی و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه کشور در شرایط بسیار سخت مالی به سر می‌برد و جذب بودجه‌های ملی سخت اما ممکن است، تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای افزایش زیرساخت‌های سلامت و ارتقای شاخص‌های بهره‌وری به کارخواهیم گرفت و تحقق این مهم درگرو همدلی و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود استانی و ملی به‌ویژه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی است.

موافقت رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با تبدیل وضعیت پرستاران ۸۹ روزه گیلان

دکتر سالاری با اشاره به اینکه در زمان بحران کرونا تعدادی از پرستاران داوطلب با ایثار و ازخودگذشتگی به یاری دانشگاه علوم پزشکی آمدند، افزود: بسیاری از پرستاران در سخت‌ترین ایام کرونایی  در کنار سایر پرستاران و کادر درمانی خدوم این دانشگاه به بیماران کرونایی خدمت کردند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون مکاتبات عدیده‌ای با وزارت بهداشت و سازمان برنامه‌وبودجه کشور برای ساماندهی پرستاران انجام شد افزود: این مکاتبات و پیگیری ها نتیجه داد و با جذب پرستاران قرارداد ۸۹ روزه این دانشگاه به‌صورت شرکتی موافقت شد که به‌زودی این گروه از پرستاران ۸۹ در قالب نیروهای شرکتی تبدیل وضع خواهند شد.

انتهای پیام/