استاندار و مدیرکل ورزش فقط مسؤول مرکز گیلان نیستند/فوتبال فقط هزینه میلیاردی نیست
استاندار و مدیرکل ورزش فقط مسؤول مرکز گیلان نیستند/فوتبال فقط هزینه میلیاردی نیست
سرمربی تیم شهرداری آستارا با اشاره به کم‌لطفی مسؤولین بلندپایه استان گیلان گفت: مسؤولین ورزشی و اداره ورزش و جوانان نباید فقط در فکر حل مشکلات مرکز استان باشند، استاندار و مدیرکل ورزش، فقط مسؤول مرکز استان نیستند بلکه مسؤول تمام شهرهای گیلان هستند و نباید فقط پیگیر مشکلات مرکز استان باشد.

حسن اشجاری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بازی هفته اول لیگ آزادگان و تساوی شهرداری آستارا اظهار کرد: با توجه به شرایط دو تیم و سابقه‌شان و تیم حریفی که تا دو ماه پیش در لیگ برتر حضور داشت و شهرداری آستارا که تازه از لیگ دو به لیگ یک صعود کرده قطعاً هم نتیجه مطلوبی بود تا بتوانیم از این فشار و استرسی که برای بازیکنان جوان خیلی تأثیرگذار است منجر به تک امتیاز ارزشمند شد.

وی با بیان اینکه با شرایط سختی به بوشهر رسیدم، افزود: نسبت به شرایط آب و هوایی و مسافت بسیار زیادی که طی کردیم و خستگی بازیکنان که نخستین بار بود در شرایط بازی در چنین سطحی قرارگرفته بودند توانستیم بازی قابل قبولی ارائه کنیم و هیچ‌یک از دو تیم نتوانستند موقعیت‌های خطرناکی روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند و همه‌چیز دست‌به‌دست داد که بازیکنان دو تیم هارمونی خوبی نداشتند.

سرمربی تیم شهرداری آستارا تیمش را مقتدر دانست و بیان کرد: ما در عمل در لیگ سه با پنج هفته زودتر صعود کردن به لیگ دو، ثابت کردیم مدعی هستیم و مدعی ماندیم و این اقتدار در لیگ دو هم تداوم داشت تا بتوانیم به اینجا برسیم و قطعاً در آینده کارشناسان و فوتبالی‌ها می‌توانند قضاوت کنند که با کمترین امکانات چه‌کارهای بزرگی را رقم‌زده‌ایم.

اشجاری با بیان اینکه فوتبال تعریف خاص خودش را دارد، گفت: تیم شهرداری آستارا در این مدت کوتاه ثابت کرده که فوتبال فقط خرج کردن و هزینه بازیکن میلیاردی و آوردن مربی نامی و بزرگ نیست و اگر مجموعه کامل در کنار صداقت از طرف مربی و کادر فنی و بازیکنان داشته باشید و مهم‌تر از همه هواداران پرشوری مثل تیم ما وجود داشته باشد موفقیت تضمینی خواهد بود.

وی با اشاره به مشکلات باشگاه و کمبود امکانات ورزشی تصریح کرد: ما یک شهر مرزی در استان هستیم و یک زمین تمرین داریم که همان باید زمین‌بازی ما باشد، متأسفانه رختکن نداریم و ۵۰ تیم هم بایستی در این زمین تمرین کنند و اگر استان گیلان که در چنین سطح بالایی از فوتبال سه نماینده دارد را برای مثال با استان سیستان و بلوچستان  که نماینده ندارد مقایسه کنیم متوجه خواهید شد که سرانه ورزشی بیشتری از ما دارند.

سرمربی تیم فوتبال شهرداری آستارا با بیان اینکه ما نماینده شایسته‌ای برای استان گیلان بودیم، افزود: خدا را شکر با همین وضعیت تیم شهرداری آستارا به جایگاهی رسیده که هفته پیش تنها نماینده گیلان بود که توانست یک امتیاز از حریف قدرتمندی که فصل پیش در لیگ برتر حضور داشت بگیرد و توانسته تنها ورزش گروهی باشیم که ظرف دو سال گذشته هرساله از یک لیگ به لیگ بالاتر صعود کنیم ولی متأسفانه هیچ حمایتی از ما نشده است.

اشجاری با بیان اینکه مسؤولین پیگیر مشکلات ما نیستند، تصریح کرد: می‌خواهم بدانم که آیا استاندار گیلان تاکنون اسم شهرداری آستارا به گوشش خورده و می‌داند که تیمی به نام شهرداری آستارا وجود دارد؟ کمترین انتظار ما این است که حداقل یک‌بار هم که شده بنشینند و با ما صحبت کنند، ما در حال تلاش هستیم که جوانان این مرزوبوم را به سمت ورزش هدایت کنیم و شورونشاط به جامعه تزریق کنیم ولی افرادی که در رأس کار هستند به خودشان زحمت نمی‌دهند که حتی یک تبریک خشک‌وخالی هم به ما بگویند.

و با اشاره به مشکلات شهرداری آستارا در رقابت‌های لیگ یک بیان کرد: شهرداری آستارا در بحث میزبانی مشکل دارد و مسؤولین شهرستان در حال تلاش هستند ولی از مسؤولین استانی هیچ شخصی پیگیر مشکلات ما نیست و مجبور هستیم که هر بازی ۸۰ میلیون هزینه کنیم و در رشت بازی کنیم ولی رودخانه همیشه مسیرش به دریا را پیدا خواهد کرد و هر جوری کارشکنی کنند ما تلاشمان را خواهیم کرد.

سرمربی شهرداری آستارا با بیان اینکه مشکلات ما یکی دوتا نیست و از امکانات ابتدایی محروم هستیم، گفت: فقط رختکن‌های ما آماده است و نور استادیوم را نماینده مجلس با اعتباراتی که از شرکت نفت گرفته‌اند قول گرفته‌اند ولی چه زمانی اجرایی خواهد شد در جریان نیستیم ولی این را میدانم هر بازی که میزبان هستیم در استان خودمان هزینه‌های بسیار زیادی را باید متحمل شویم.

وی با اشاره به کم‌لطفی مسؤولین بلندپایه استان گیلان بیان کرد: مسؤولین ورزشی و اداره ورزش و جوانان نباید فقط در فکر حل مشکلات مرکز استان باشند، استاندار و مدیرکل ورزش، فقط مسؤول مرکز استان نیستند بلکه مسؤول تمام شهرهای گیلان هستند و نباید فقط پیگیر مشکلات مرکز استان باشد، ما نیز جزو همین استان هستیم و یک شهر حساس و مهم و استراتژیک در استان و حتی کشور هستیم که باید توجه بیشتری به ما شود از رسانه‌های استان تقاضا داریم که صدای ما را به مسؤولین برسانند.

انتهای پیام/