روزبه‌روز به عمق فقر افزوده می‌شود
روزبه‌روز به عمق فقر افزوده می‌شود
نماینده مردم آستارا با ابراز رضایتمندی از اقدامات کمیته امداد گیلان گفت: علیرغم تلاش ها روزبه‌روز فقر در حال گسترش بوده و بر عمق آن افزوده می‌شود.

به گزارش تیتر از رشت، دکتر غلامرضا مرحبا امروز در جمع مدیران و معاونین دو اداره کل بهزیستی و کمیته امداد استان با حائز اهمیت برشمردن خدمت به مردم از جمله در نهادهای خدماتی کمیته امداد و بهزیستی، اظهار کرد: خدمت در کمیته امداد و بهزیستی از آنجا که به افراد ضعیف خدمت می‌شود توفیقی است و انسان را مستقیماً وارد بهشت می‌کند.

وی با اشاره به شرایط سخت معیشتی و وارد آمدن فشارهای اقتصادی به مردم، افزود: به دلیل شرایط اقتصادی حاکم در کشور و بیماری کرونا فقر در حال گسترش بوده و روز به روز به عمق آن افزوده میشود.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با توصیفی از وضعیت اقتصادی مردم از جمله در حوزه انتخابیه خود، گفت: بدون استثنا اغلب افراد مراجعه کننده در دفتر نماینده مجلس خواستار عضویت در دو نهاد بهزیستی و کمیته امداد به جهت تقویت و بهبود معیشت خود هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر توانند کردن و همچنین بیمه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تاکید کرد و افزود: پیشنهاد میشود بیمه خاصی در کمیته و بهزیستی طراحی شود تا مددجویان بتوانند با قرارگرفتن زیر چتر حمایتی آن در آینده بهره مند شود.

دکتر مرحبا توانمند کردن مددجویان را خوب اما خارج کردن بدون ضابطه آنها از سیستم حمایتی را غیر منطقی برشمرد و تصریح کرد: نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی با ارایه تسهیلات مددجویان را از چرخه حمایتی خارج می‌کنند در حالیکه تسهیلات ارایه شده برای استقلال آنها کافی نیست.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت بر لزوم انعطاف در اجرای قوانین و مقررات مربوط به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تاکید کرد و افزود: باید با انعطاف به برخی از قوانین سخت نگریسته شود تا مردم از فقر و درماندگی نجات پیدا کنند.

نماینده آستارا با ابراز رضایتمندی از عملکرد کمیته امداد استان، بیان کرد: عملکردها نشان می‌دهد کمیته امداد در حال رفع مسئولیت نیست و من از اقدامات امداد راضی هستم هرچند غول فقر بسیار بزرگ است و باید بیشتر تلاش کرد.

انتهای پیام/