انعقاد تفاهم نامه سپاه ناحیه مرکزی رشت با کمیته امداد امام خمینی (ره) در ایجاد اشتغال محرومان
انعقاد تفاهم نامه سپاه ناحیه مرکزی رشت با کمیته امداد امام خمینی (ره) در ایجاد اشتغال محرومان
تفاهم نامه ای مبنی بر ایجاد شرایط برای اشتغالزایی محرومان استان میان دو نهاد بسیج و کمیته امداد امضا شد. 

 به گزارش تیتر از رست، در هفته گرامیداشت بسیج، صبح امروز نشست هم اندیشی فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با معاون اشتغال زایی کمیته امداد استان وروسای کمیته امداد سه منطقه رشت برگزار شد که در آن تفاهم نامه ای مبنی بر ایجاد شرایط برای اشتغالزایی محرومان استان میان این دو نهاد امضا شد.

سرهنگ قاسمی فرمانده ناحیه مرکزی رشت در این‌نشست ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت امام حسن عسکری (ع)بیان فرمودندکه این نشست انعقاد تفاهم نامه ای میان سپاه رشت و کمیته امداد هست برای خدمت رسانی به مردم محروم و رفع دغدغه اشتغال مناطق محروم است را به فال نیک می گیرم.

فرمانده ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه کمیته امداد و سپاه به فکر افراد ضعیف و نیازمند هستندافزود: کمیته امداد و سپاه در ۴۱ سال انقلاب همواره در کنار هم بودند و هرچه هم افزایی بیشتر باشد موفقیت های بیشتر در امر خدمت رسانی خواهیم داشت

وی اظهار داشت: هم افزایی و مشارکت در عرصه های مختلف این دو نهاد باعث شدکه در فاز اول ساخت ۱۰۰۰ واحد خانه محرومان دراستان ساخته شود و امروز هم در مقوله اشتغال قشر محروم هم انشاالله به نتایج مطلوب برسیم.

سرهنگ قاسمی با تاکید به فرمایشات امام راحل به اینکه مردم ولی نعمت های ما هستند و ما خادم آنها هستیم تصریح کرد: می توانیم با همدلی و در کنار هم بودن خدمات صادقانه ای داشته باشیم.

سرهنگ قاسمی افزود: مطابق با شعار امسال هفته بسیج که “بسیج پیشرو خدمت و امید آفرین” است باید این امید آفرینی را در جامعه و در دل افراد نیازمند شعله ور کنیم.

وی گفت: قراردادی که بین سپاه ناحیه مرکزی رشت و کمیته امداد گیلان بسته شد پرداخت تسهیلات وام ۵۰ میلیون تومانی به مناطق محروم برای ایجاد اشتغال در روستاها و محله ها از اقدامات بسیار ارزنده ای است که باعث پایداری مردم و باعث اشتغال ۱۰۰۰ می شود و تاکیدداشتن بنابه فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند”اقتصاد مقاومتی راهکار حل مشکلات است” این روند و گام برداشتن درایجاد اشتغال دررشت در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر خواهد بود.

سرهنگ قاسمی در پایان خاطر نشان کرد: پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی با شرایط خاص که کمیته امداد مشخص کرده به افرادی تعلق می گیردکه سرپرست خانوار ، و فاقد بیمه و نیازمند وشغل ایجاد نمایدتعلق می گیرد با باز پرداخت ۷ ساله جز تفاهم نامه درجلسه فوق مطرح گردید.