مناطق آزاد کشور باید یکپارچه شوند
مناطق آزاد کشور باید یکپارچه شوند
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مناطق آزاد کشور باید یکپارچه شوند، گفت: سیاست‌های کشور باید به سمت یکپارچه‌سازی مناطق آزاد حرکت کند، زیرا مناطق آزاد باید بیرون از مواد جمعیتی و تحت کنترل گمرک بوده و در این صورت به واردات کالا نظارت‌شده و از قاچاق جلوگیری می‌شود.

احسان خاندوزی عصر امروز در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی منطقه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه فعالان اقتصادی قلب تپنده اقتصاد و اشتغال کشور هستند، اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی دارای ظرفیت بسیار خوبی بوده و بسیار امیدواریم در سال‌های آینده شاهد تکمیل زنجیره تولید، تجارت و ارزش‌افزوده باشیم زیرا به‌راحتی می‌توان با استفاده از این ظرفیت اشتغال ایجاد کرد.

وی با اشاره به گلایه‌های فعالان اقتصادی از وضعیت کشور گفت: در کشور و استان گیلان فعالان اقتصاد و مشتاق به ایجاد اشتغال وجود داشته و برای انجام فعالیت‌های خود نیاز به حمایت دارند ولی از شرایط اقتصادی کشور انتقاداتی دارند‌.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های واحدهای تولیدی و صادراتی در منطقه آزاد انزلی را استرداد مالیات ارزش برافزوده دانست و گفت: تأمین زنجیره مواد اولیه کالای واحدهای تولیدی که از طریق بورس و واسطه خرید می‌کنند به دلیل انقطاع دچار نوساناتی در تولید شدند.

خاندوزی با تأکید بر لزوم حل مشکلات شهرک‌های صنعتی در منطقه آزاد انزلی و کشور افزود: در شهرک‌های صنعتی پتانسیل خوبی وجود دارد ولی علیرغم این میزان از ظرفیت شاهد خروجی‌هایی هستیم.

وی با اذعان به اینکه عده‌ای به دنبال سو استفاده از کارت‌های بازرگانی یک‌بارمصرف هستند، تصریح کرد: فعالان بازرگانی و صنعتی دارای کارت‌های بازرگانی هستند ولی عده‌ای به دنبال سو استفاده از طریق کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای و یک‌بارمصرف هستند که دولت باید از آن جلوگیری کند‌.

نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مناطق آزاد کشور باید  یکپارچه شوند، گفت: سیاست‌های کشور باید به سمت یکپارچه‌سازی مناطق آزاد حرکت کند، زیرا مناطق آزاد باید بیرون از مواد جمعیتی و تحت کنترل گمرک بوده و در این صورت به واردات کالا نظارت‌شده و از قاچاق جلوگیری می‌شود.

  • نویسنده : حمید دنیادیده
  • منبع خبر : فارس