توانمندی و مهارت افزایی نیروی انسانی نقطه قوت ایران در برابر استکبار
توانمندی و مهارت افزایی نیروی انسانی نقطه قوت ایران در برابر استکبار
نماینده عالی دولت در استان گیلان با تأکید بر تلاش استکبار برای به‌زانو درآوردن ملت ایران گفت: نقطه قوت مقاومت ایران در مقابل نظام سلطه، توانمندی و مهارت افزایی نیروی انسانی است و می‌توان با تکیه‌بر توان داخلی بر این توانمندی افزود.

ارسلان زارع پیش از ظهر امروز در نشست تشکل‌های دانش‌آموزی و روز ملی مبارزه با استکبار در سالن الغدیر استانداری گیلان  با اشاره به جایگاه والای دانش‌آموزان به‌عنوان آینده‌سازان کشور اظهار کرد: حضور دانش‌آموزان نشان از انگیزه مشارکت اجتماعی برای آینده بهتر و درخشان‌تر گیلان برای توسعه بیشتر استان است.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان موتور محرک در مشارکت‌های اجتماعی هستند، گفت: تقارن زمانی ۱۳ آبان با میلاد باسعادت اسوه بشر یعنی پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) مبارک و خجسته است.

استاندار گیلان یاد و خاطره ۸۵۰ شهید دانش‌آموز گیلانی را گرامیداشت و افزود: امام خمینی (ره) بارها آمریکا را شیطان بزرگ نامیدند و بر ضرورت تقویت روحیه استکبارستیزی ملت ایران، خصوصاً جوانان و به‌ویژه در دوره دانش‌آموزی برای نسل‌های آینده تأکید داشتند.

زارع با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در روز میلاد پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) تصریح کرد: علت اصلی دشمنی آمریکا با نظام ایران به جهت سیاست‌های ظالمانه آن‌ها که ملت ایران آن‌ها را نپذیرفته و زیر بار ظلم آن‌ها نمی‌روند یعنی سلطه آن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسند.

وی شرط اصلی وصول توفیق عدم سلطه‌پذیری را توانمند ایران اسلامی شدن دانست و خاطرنشان کرد: توانمندشدن هر کشوری با نیروی انسانی آن کشور شکل می‌گیرد و دانش‌آموزان با توانمندسازی‌های علمی با ارتقای سطح دانش و تزکیه می‌توانند توانمند شوند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تأکید بر تلاش استکبار برای به‌زانو درآوردن ملت ایران گفت: نقطه قوت مقاومت ایران در مقابل نظام سلطه، توانمندی و مهارت افزایی نیروی انسانی است و می‌توان با تکیه‌بر توان داخلی بر این توانمندی افزود.

زارع با بیان اینکه آموزش‌وپرورش چشم امید همه دستگاه‌های اجرایی و مردم به‌واسطه تربیت نیروی انسانی است، تصریح کرد: شناسایی استعدادها و برنامه‌ریزی درست گام اساسی برای پرورش علمی و اخلاقی، خلاقیت، نوآوری، تقویت تفکر انتقادی، دین‌داری و اخلاق‌مداری در سطح مدارس تاری ضروری است.

نماینده‌ عالی دولت در استان برخورداری کشور از نیروی انسانی متعهد و متخصص را از ملزومات توانمندی کشور دانست و افزود: اگرچه عده‌ای با ورود به مراکز دانشگاهی به کشور خدمت می‌کنند اما عده‌ای باید با ورود به امر مهارتی در راستای تولید گام برداشته و بامهارت در تولید چرخ اقتصاد را بچرخانند.

زارع با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با همه محدودیت‌های مالی رفع نیازمندی‌های دانش‌آموزی را اولویت خود می‌داند، گفت: با مواجهه یک‌باره ایران با کرونا، اگرچه مدارس تعطیل شد اما آموزش تعطیل نشده و دانش‌آموزان در مسیر آموزش قرار گرفتند.

استاندار گیلان  پرورش را همگام با آموزش ضروری دانست و افزود: آینده کشور و استان به دست دانش‌آموزان رقم می‌خورد.

بهره‌مندی ازنظر دانش‌آموزان در تصمیم‌گیری‌های اداره آموزش‌وپرورش

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان  نیز در این نشست با گرامیداشت روز دانش‌آموز اظهار کرد: با کمک معلمین با همه سختی‌ها و مشقت‌ها در دوران کرونا، آموزش تعطیل نشده و گیلان جزو استان‌های برتر علمی و دانشی در آموزش مجازی موفق است.

محمد رحمتی با قدردانی از تلاش معلمان در ایام کرونایی گفت: معلمان و فرهنگیان استان گیلان برای تحقق سند بنیادین و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه در تصمیم سازی‌ها از وجود دانش‌آموزان استفاده می‌کنیم و حضور تشکل‌ها سند این ادعاست، افزود: دانش‌آموزان امید آینده کشور هستند و اداره آموزش‌وپرورش استان ازنظر دانش‌آموزان در موضوعات مختلف و تصمیم‌گیری‌ها همان بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش فارس، چهار تشکل دانش‌آموزی بسیج دانش‌آموزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی هلال‌احمر و سازمان دانش‌آموزی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در این جلسه حاضر بوده و نمایندگان هرکدام ۴ تشکر بیانیه‌ای قرائت کرند‌.